neděle 9. května 2021 Ctibor

V Praze ode dneška funguje očkovací centrum v O2 universum. Naočkuje tisíc lidí denně

V hlavním městě začne dnes ráno fungovat velkokapacitní očkovací centrum v hale O2 universum. V provozu bude denně od 08:00 do 20:00. První den naočkuje asi tisícovku lidí, kapacitu bude postupně zvyšovat. Při maximálním vytížení budou lékaři schopni podat vakcínu proti covidu-19 až 7000 lidí denně. Řekla to Jitka Zinke, mluvčí Ústřední vojenské nemocnice, která má provoz centra na starosti.

K očkování do O2 universum se lidé mohli hlásit od začátku minulého týdne. Na pondělí je podle Zinke objednáno zhruba 1000 lidí, na úterý kolem 2000. Pokud si lidé zarezervují termín, obdrží podle Zinke QR kód, který bude sloužit i při administrativních krocích během očkování.

Zdravotníci v očkovacím centru budou lidem podávat vakcínu firem Pfizer/BioNTech. Očkovací tým, který tvoří lékař, zdravotní sestra, její asistentka a administrativní pracovník, zvládne podle mluvčí naočkovat asi 40 až 50 lidí za hodinu. Na pondělí tedy budou připraveny čtyři týmy a jeden záložní.

Kvůli nedostatku vakcíny Moderna omezí Praha některá očkovací místa

V posledních týdnech se metropole potýká s nedostatkem očkovacích látek Moderna a očkovací kapacity vysoce převyšují počet dodávaných vakcín ze strany státu. Do té doby, než budou dodávky vakcín zvýšeny, musí být v Praze na základě požadavku...

Původně mělo centrum začít fungovat už v dubnu, kvůli nedostatku vakcín bylo otevření o necelý měsíc odloženo. Náklady na vybudování centra v hale O2 universum jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun. Za nájem stát nic neplatí. Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF Petra Kellnera, který 27. března tragicky zahynul.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto repro UVN

Štítky O2 universum, koronavirus, očkování, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.