Praha spustila web, na kterém návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící a nepravdivé informace o očkování, které se šíří po sociálních sítích. Město v únoru spustí informační kampaň na podporu vakcinace proti covidu-19. Dnes to řekli primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) a radní Milena Johnová (Praha Sobě).
„Cítíme potřebu nabídnout lidem přehledně a na jednom místě všechny potřebné informace ohledně očkování. Vláda totiž zaspala nejen se zajištěním vakcín pro nejrizikovější skupiny, ale i se šířením povědomí o samotném očkování. Aby se lidé mohli skutečně rozhodnout, musejí mít dostatek relevantních informací," uvedl primátor.
Na stránce ockovani.praha.eu najdou zájemci seznam a mapu očkovacích center, počet osob očkovaných v Praze a kontakt na bezplatnou informační linku pražského magistrátu 800 160 166, která funguje zvláště jako pomoc pro pražské seniory při registraci do centrálního systému. Na webu jsou také informační videa a sekce, v níž jsou vysvětleny nejčastější dotazy k očkování. Odborní garanti rovněž na webu vyvrací nejčastější mýty a dezinformace spojené s vakcinací.
Web vyvinuli pracovníci městské firmy Operátor ICT. Za tvorbu webu Praha zaplatila 114 400 korun bez DPH, správa stránky vyjde na 23 tisíc korun za měsíc, uvedl primátor.
V únoru město spustí informační kampaň k očkování. Vizuály, připravené zdarma agenturou DDB Prague, budou odkazovat k návratu do běžného života před pandemií. Pracovat se bude například s motivy rodiny, podnikání a vzdělávání. Vizuály chce Praha poskytnout i dalším krajům prostřednictvím Asociace krajů ČR, doplnil Hřib. Plakáty budou k vidění například na plakátovacích plochách v přístřešcích MHD, které má Praha k dispozici zdarma.
Hřib s odkazem na průzkum společnosti MEDIAN, který si Praha u agentury nechala zpracovat, uvedl, že nyní má zhruba 65 procent Pražanů zájem nechat se očkovat. Naopak asi 26 procent dotázaných nyní o očkování nemá zájem. Častým důvodem je například obava z vedlejších účinků vakcíny. Zhruba 40 procent Pražanů ve výzkumu uvedlo, že nemají o očkování dostatek praktických informací. Lidem chybí zejména informace k tomu, jak dlouho a před čím vším vakcína chrání, kdy a jak bude možné se k očkování přihlásit, jaká jsou rizika vedlejších účinků a jak přesně vakcína v lidském těle účinkuje. Průzkumu se podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana zúčastnilo 1011 osob. Celkem je v Praze očkováno 48.734 lidí. Magistrát od státu ale nemá informaci, kolik z nich má trvalé bydliště v Praze.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.