Na Vltavě se dnes objevila dvousetmetrová mastná skvrna. Nejspíš šlo o barvu

Autoři | Foto Jan Luxík

Na Vltavě se u Podolského nábřeží dopoledne objevila mastná skvrna. Byla široká 5 a dlouhá asi 200 metrů. Chemická služba provedla měření a zjistila, že kyselost látky je neutrální, což znamená, že nebezpečí s velkou pravděpodobností nehrozí. Hasiči instalovali dvě norné stěny, které zamezily šíření látky.

Mastnou skvrnu na Vltavě někdo oznámil kolem půl jedenácté dopoledne. Podle mluvčí se skvrna objevila z nějaké výpustě. „Momentálně už žádná látka nepřitéká," pověděla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská krátce po poledni a na twitteru doplnila, že šíření látky se podařilo zabránit.

„Dvě instalované norné stěny zůstaly na místě, budou zlikvidovány odborně ve spolupráci s Povodím Vltavy. Další nebezpečí nehrozí," uzavřela kolem 12:30. Podle hasičů šlo o zbytky barvy vylité do kanálu.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky řeka, Vltava, skvrna, havárie, Praha, Povodí Vltavy (státní podnik), Twitter

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.