Počasí dnes8 °C, zítra8 °C
Pondělí 22. dubna 2024  |  Svátek má Evžénie
Bez reklam

V budově nové radnice v Praze 7 otevřeli nové bistro. Zaměstnává lidi s hendikepem

Bistro Mezi řádky zahájilo svůj provoz v úterý 20. října v nové budově radnice Prahy 7 v ulici U Průhonu. Novým provozovatelem bistra se stala skupina sociálních podniků Etincelle, která je držitelem ocenění EY společensky prospěšný podnikatel roku 2018. Bistro přináší nový koncept a bohatou nabídku vlastních výrobků. S ohledem na platná vládní opatření je bistro prozatím k dispozici pouze zaměstnancům úřadu. Jakmile to bude možné, otevře se také široké veřejnosti.

Káva i domácí chleba

Kromě nápojů kavárna nabídne studené občerstvení nebo zapékané sendviče či koláče. Potraviny budou dovážené, neboť výrobu na místě nelze z hygienických důvodů zavést. Podle dřívějších vyjádření radnice bude platit zákaz prodeje alkoholu nad 15 procent a provozovatel nebude smět používat jednorázové plasty. Otevřeno bude pouze v době úředních hodin.

„Dát dnes práci komukoliv je zázrak, a jsem nesmírně vděčná radnici Prahy 7, že si vybrala právě nás. Že nekastuje a že je pro lidi, co na radnici pracují, důležité zařadit do běžného života lidi s hendikepem,” řekla Bára Nesvadbová, patronka Etincelle.  

Návštěvníci bistra se mohou těšit na fair trade kávu, slané a sladké pečivo a různé druhy chleba, včetně kváskového, z řemeslné pekárny Na Návsi v Kladně. Bistro nabídne také snídaňové menu a teplé polévky.

„Velice si vážím všech lidí, kteří chtějí pomáhat a v životě nevolí vždy tu snazší cestu. V Praze 7 jsme v minulých letech také založili sociální podnik, který dává práci v úklidu dlouhodobě nezaměstnaným. Určitě to není ta nejsnazší cesta, jak řešit úklid v městské části, ale stojí to za to. Pevně věřím, že se novému bistru na naší radnici bude dařit a že se bude moci co nejdříve otevřít návštěvníkům. Dát si tu kávu a koláč nebo polévku na zahřátí totiž také rozhodně stojí za to,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

 Zaměstnání pro lidi s hendikepem

Skupina sociálních podniků Etincelle s úspěchem dokazuje, že tzv. sociální podnikání má u nás své místo. Etincelle ve svých sociálních podnicích zaměstnává na 150 lidí s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. Provozuje síť kaváren, bister a catering Mezi řádky, vlastní řemeslnou pekárnu, pekařství a farmu. Mimo to má také prádelnu a uklízí veřejná prostranství
a zeleň.

„V této náročné době jsme nechtěli nechat zaměstnance úřadu bez jídla a pití. Proto jsme s celým naším týmem dělali maximum a bistro zprovoznili doslova během pár dnů od převzetí prostor. Je to asi náš rekord. Těšíme se ale, že až bude radnice plně otevřená veřejnosti, najdou si k nám cestu také občané Prahy 7, kteří si přijdou na úřad něco vyřídit nebo ti, kteří bydlí poblíž,“ říká Jakub Knězů, ředitel a zakladatel Etincelle.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto praha7.cz

Štítky kavárna, Mezi řádky, Praha 7, radnice, bistro, Praha, Ernst & Young, Bára Nesvadbová, Jan Čižinský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V budově nové radnice v Praze 7 otevřeli nové bistro. Zaměstnává lidi s hendikepem  |  Společnost  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.