neděle 20. září 2020 Oleg

U Libeňského mostu má vzniknout osm domů s 365 byty a školkou

Nedaleko Libeňského mostu v pražských Holešovicích by mělo být postaveno osm obytných domů s 365 byty. Součástí projektu Uniq Tesla II na pozemku mezi ulicemi Dělnická, Jankovcova, Tusarova a V Háji jsou také restaurace, mateřská školka nebo garáže. Radnice Prahy 7 pak po investorovi, společnosti Lexington, požaduje vybudovat chodníky, vysadit zeleň a odlišit od sebe jednotlivé fasády domů. Vyplývá to z dokumentu, který schválila rada městské části.

Novostavby jsou plánovány na pozemek po bývalém závodu Tesla. "Záměr svým uspořádáním navazuje na typickou zástavbu dolních Holešovic. Uvnitř bloku je navržen zelený obytný vnitroblok. Se zelení se počítá i na střechách objektu," píše se v dokumentu schváleném radními.

Domy mají mít sedm nadzemních podlaží. Na těch podél Dělnické je navrženo jedno takzvané ustupující podlaží. Dvě mají mít pak domy v Jankovcově a na nároží ulic Dělnická a Jankovcova. Obchody a služby budou v parteru v Dělnické a z části v ulicích V Háji a Jankovcově. V Dělnické je také navržen zhruba 15 metrů široký veřejný prostor s parkem.

"Primární účel využití domů je z 90 procent obytný," píše se v materiálu. Vzniknou ale i obchody, restaurace a mateřská školka se dvěma třídami a zahradou ve vnitrobloku. Podzemní garáže budou mít 466 parkovacích míst ve třech podlažích.

Vedení Prahy 7 po investorovi požaduje, aby od sebe důsledně odlišil fasády domů, a to materiálem i barevností, aby nevznikl velký jednolitý blok. Dalším požadavkem je vybudování chodníků s typickou pražskou dlažbou a vysazení uličního stromořadí do ulic V Háji a Jankovcova.

Autoři | Foto Lexington

Štítky ČR, byty, správa, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.