neděle 16. května 2021 Přemysl

Lysolaje dostanou od Prahy půjčku na obnovu obecního dvora

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Budova je v současné době z hlediska kapacity a hygienických podmínek nevyhovující. Nezbytné je rovněž vybudování zázemí pro technickou správu a zaměstnance. Při opravách vznikne zelená střecha, která zlepší hospodaření s dešťovou vodou. Vznikne také fotovoltaická elektrárna, která umožní budově být energeticky soběstačnou.

Radnice již má potřebnou dokumentaci a oprava by měla být zahájena začátkem srpna. Dokončena má být podle plánů do 30. června 2021.

Půjčené peníze bude městská část splácet 16 let. V letech 2021 až 2035 budou pravidelné roční splátky jeden milion korun. V roce 2036 pak zaplatí zbývajících 500 tisíc korun. Radnice letos již od města dostala třímilionovou investiční dotaci.

Autoři | Foto praha.eu

Štítky ČR, správa, stavby, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.