Tramvajovou dopravu v pražské Jaromírově ulici v pátek večer zastavilo vyšetřování skoku muže z Nuselského mostu. Na místě zemřel, řekli novinářům mluvčí policie Jan Daněk a zdravotnických záchranářů Jana Poštová. Most byl v minulosti častým místem pokusu o sebevraždu, podle dostupných informací od dokončení zábran kolem chodníků v roce 2007 z mostu dosud nikdo neskočil.
„Muž seděl na Nuselském mostě a pak skočil dolů,“ řekl Daněk. Událost se podle něj stala po 20. hodině. Záchranáři u muže zasahovali v Jaromírově ulici. „Došlo ke zraněním neslučitelným se životem. Na místě zemřel,“ uvedla Poštová.
Tramvaje v Jaromírově ulici přestaly jezdit podle webu pražského dopravního podniku krátce po osmé hodině večerní. Tři linky začaly místo objíždět odklonem. Konec omezení skončil ve 22 hodin.
Zábrany kolem mostu nechalo město vybudovat právě kvůli častým pokusům o sebevraždu, dokončeny byly v srpnu 2007. Například v roce 2006 se z mostu pokusilo skočit 63 lidí, většině skoků se ale podařilo záchranářům zabránit.
Lidi, kteří chtějí dobrovolně odejít ze světa, lákal most od svého otevření v roce 1973. Získal dokonce přezdívku Most sebevrahů. Přesné statistiky vypovídající o tom, kolik lidí si tam vzalo život, neexistují. Podle některých údajů se skokem do údolí zabilo přes 200 lidí, podle jiných informací jich bylo asi o stovku víc. V parku Folimanka pod mostem stojí od roku 2011 památník sebevrahům od Krištofa Kintery v podobě vysoké pouliční lampy, jejíž světlo je namířené vzhůru.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.