pátek 29. května 2020 Maxim

VIDEO: Policisté kontrolovali nelegální pracovníky z ciziny. Došlo i na donucovací prostředky

Pražská cizinecká policie v pondělí dopoledne kontrolovala staveniště, kde zajistila sedm nelegálně pracujících dělníků. Policisté budou podle mluvčího Jana Rybanského zjišťovat, zda se zaměstnavatel těchto osob nedopustil trestného činu neoprávněné zaměstnávání cizinců.

Akce s názvem Pecka proběhla v pondělí dopoledne na jedné ze staveb v Peckově ulici v Praze 8. „Policisté z odboru cizinecké policie se i tentokrát zaměřili na „ nelegály“, tedy na cizince, kteří pracují na území metropole bez platného pracovního povolení. Celkem zkontrolovali 17 osob a u 7 z nich vyšlo najevo, že pracují načerno. Tyto osoby byly následně předvedeny na policejní služebnu, kde s nimi bylo okamžitě zahájeno správní řízení o správním vyhoštění," vysvětlil mluvčí.

Při kontrole nakonec došlo i na donucovací prostředky, konkrétně hmaty a chvaty, protože jeden z kontrolovaných nechtěl s policisty spolupracovat a nedbal opakovaných výzev. „Policisté budou také zjišťovat, zdali se zaměstnavatel těchto osob nedopustil trestného činu neoprávněné zaměstnávání cizinců," doplnil mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky kontrola, policie, nelegální pracovníci, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.