Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Na motorce i u kriminálky. U pražské policie pracuje přes tisíc žen

PR článek

Mezi lidmi i v dnešní době mnohdy přetrvává mýtus, že práce u policie by měla být ryze mužskou záležitostí. To však už dávno neplatí. Za posledních deset let se poměr žen u policie značně změnil. Na Krajském ředitelství policie hlavního města Prahy v současné chvíli slouží přibližně tisíc sto žen.

Ženy můžete nejčastěji vidět u dopravní policie, na místních odděleních, u cizinecké policie nebo naopak slyšet třeba při volání na tísňovou linku. V dnešní době je také zcela běžné spatřit policistky v sedle policejních koní, na motorce, se služebními psy, nebo při vyšetřování závažných kriminálních případů. Jsou však místa, kde by asi málokdo ženy čekal, například u fotbalového stadionu v uniformě těžkooděnce, v prvosledové hlídce při pronásledování ujíždějících řidičů, ale i tyto náročné pozice v dnešní době ženy zastávají.

Pražská policie v letošním roce představila novou náborovou kampaň  s názvem MY JSME PRAŽSKÁ POLICIE, ve které můžete některé z policistek poznat. Příběh každé z nich je zcela jiný a odkrývá i část jejich soukromého života. Jednotlivé klipy zobrazují nejen jejich policejní práci, ale především jejich koníčky, kterými se snaží pomáhat a být potřebné i na dalších místech. Dobrovolnická činnost spojená s dětmi, ochranou přírody, nebo pomoc hendikepovaným dětem je jedním z noha příběhů pražských policistek. Příběhy policistek jsou zveřejněny na sociálních sítích a na náborových stránkách pražské policie.

„Jen u pražské dopravní policie je v současné chvíli přibližně sto neobsazených tabulkových míst. Nejvíce policistů schází na oddělení dopravní nehod, nově vzniklém dálničním oddělení a na oddělení řízení dopravy, tedy na nejstěžejnějších  odděleních. I přestože je práce na dopravce zajímavá a proti jiným službám pestrá, bohužel se nám stále nepodařilo volné pozice obsadit. Na dopravce mohou pracovat ženy i muži, kteří mají svoje rodiny a bydliště na druhém konci republiky. Zejména na pracovišti dopravních nehod je nastaven systém služeb takovým způsobem, aby vyhovoval i policistům s trvalým bydlištěm v jiných krajích.  Až šestnáctihodinové směny jsou rozloženy tak, aby měli policisté po několika směnách dostatečné volno s možností odjezdu domů,“ řekl vedoucí Odboru dopravní policie Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy plk. Jiří Dušek.

„Do svých řad nově hledáme i nováčky bez maturity. V dřívější době bylo podmínkou ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, ale nyní se k nám mohou hlásit i zájemci s výučním listem. Doufáme, že tím otevřeme dveře dalším uchazečům, kteří mají o práci u policie dlouho zájem a stanou se tak součástí našeho týmu,“ řekl plk. Petr Matějček, ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

„Další podmínky přijetí jsou však i pro tyto uchazeče zcela stejné jako pro ostatní.  Nově nastupujícím policistům se snažíme pomoci v dalším kariérním růstu a po ukončení základní odborné přípravy jim umožňujeme dostudování středoškolského vzdělání zakončeného maturitní zkouškou v resortní škole Ministerstva vnitra ČR,“ dodal ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Pražská policie po přijetí do služebního poměru nabízí uchazečům náborový příspěvek 150 tisíc korun, 6 týdnů dovolené, bezplatné ubytování pro mimopražské policisty na 20 let zdarma, náhrady cestovních výdajů, příspěvek na stravování, bezúročné půjčky, příspěvek na kulturu a sport, bezplatné jazykové vzdělání a další. Nástupní plat je přibližně 30 tisíc korun (hrubého) a po ukončení základní odborné přípravy bezmála 40 tisíc korun (hrubého).

„Uchazeči o práci u pražské policie mají několik možností, jak nás kontaktovat a mohou si sami vybrat způsob, který jim nejvíce vyhovuje. První možnost je poslat email na krpa.nabor@pcr.cz  nebo SMS na tel. 703 823 840 ve tvaru K POLICII BEZ MATURITY nebo MÁM ZÁJEM O PRÁCI U PRAŽSKÉ POLICIE (s maturitou). Obratem se jim ozve personalistka, která s nimi probere veškeré další nutné náležitosti a zašle jim formuláře k přijetí. Nabídne možnost online schůzky či osobní schůzky na jednom z náborových pracovišť. Druhý způsob je zavolat na telefonní číslo personálního oddělení 703 823 840, kde se opět dozvíte veškeré informace. Třetí způsob je navštívit jedno ze dvou náborových pracovišť v Praze 4 – Kongresová 1666, nebo v ulici Sokolovská 623/251 v Praze 9“, uvedla vedoucí náborového oddělení Iva Vránová.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.

Přihlášení uživatele

 Přihlásit se přes Apple
Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.