Počasí dnes19 °C, zítra18 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Lidé se před sídlem Zásilkovny v Praze domáhali svých výplat

Před sídlem Zásilkovny na pražské Balabence se dnes sešlo asi 20 lidí, kteří se domáhali svých výplat. Tvrdí, že jim logistická firma přes čtyři měsíce dluží výplaty. Skupina protestujících přijela s dodávkou s nápisem "Zásilkovno zaplať", stejný slogan pak také hromadně skandovala směrem k hlavní budově společnosti. Zásilkovna sdělila, že s protestujícími není v žádném pracovněprávním vztahu a žádné peníze jim nedluží.

„Nikdo s námi nekomunikuje“

„Jsme tu, protože nám Zásilkovna nezaplatila výplaty. Jezdili jsme pomáhat na Rudnou do Prahy, v Liberci jsme dělali na depu, nezaplatili to provozovateli. Nemáme výplaty prostě. Jsou to čtyři měsíce a nemám nic zaplaceno. Mně osobně dluží na výplatách hodně přes 100 tisíc korun," řekl jeden z protestujících Václav Smrčka, který dal na začátku shromáždění všem přítomným nálepku „Nejsme otroci". Řekl, že lidí, kterým Zásilkovna dluží výplaty, je zhruba sto.

„Nikdo s námi nekomunikuje a nám nic jiného nezbývá, máme doma rodiny, děti, platíme nájmy. Právně to je na dlouho a my ty peníze potřebujeme teď," dodal Smrčka s tím, že budou před budovu firmy jezdit nadále.

Zásilkovna nařčení protestujících odmítá

Zásilkovna nařčení protestujících odmítá. „Protest svolal bývalý provozovatel depa v Liberci pan Moc, jde o jeho nátlakovou akci. Zásilkovna s těmito pracovníky není v žádném pracovněprávním vztahu a žádné peníze jim nedluží. Pokud nedostali své výplaty, musí je požadovat po panu Mocovi. Protest souvisí se zásilkami, které nám neoprávněně pan Moc zadržuje. Celou situaci řešíme a budeme řešit právní cestou," uvedl mluvčí společnosti Zásilkovna Kamil Chalupa.

Minulý týden informovala Česká televize, že v Libereckém depu Zásilkovny uvízlo několik tisíc zásilek. Důvodem byl podle společnosti spor s externím provozovatelem depa, který podle firmy znemožnil přístup do skladu s balíky poté, co s ním Zásilkovna na konci srpna ukončila spolupráci. To, zda nevyplacené výplaty souvisí s tímto případem, nechtěl Smrčka komentovat. „My jsme tu pouze pro naše výplaty. My jsme nic nezavinili, chceme jen peníze za to, co jsme si odpracovali. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat, protože do toho nevidím," dodal.

Skupina Packeta, která vlastní logistickou firmu Zásilkovna, měla na konci loňska více než 15 tisíc výdejních míst ve čtyřech zemích. Počet přepravených zásilek loni vzrostl o čtvrtinu na zhruba 90 milionů, obrat se zvýšil o 23 procent na 6,1 miliardy korun. Pro skupinu pracuje víc než 2000 lidí včetně brigádníků a externistů. Média letos informovala, že skupina Packeta je na prodej. Případnou koupi zvažuje investiční skupina PPF.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zásilkovna

Štítky demonstrace, služby, pošta, doprava, Zásilkovna, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lidé se před sídlem Zásilkovny v Praze domáhali svých výplat  |  Společnost  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.