Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

VIDEO: Ulice Prahy zaplavily fotbalových fanoušků. Policie řešila napadení v centru

V ulicích Prahy jsou od začátku týdne vidět fanoušci v dresech anglického West Hamu a italské Fiorentiny. Jejich kluby se utkají ve finále Evropské konferenční ligy, které se odehraje dnes večer v Edenu. Nejvíce fanoušků bylo v ulicích Prahy vidět dnes. V centru Prahy se už před polednem scházeli fanoušci West Hamu, kteří mají nad příznivci Fiorentiny početní převahu. Policisté na bezpečnost ve městě dohlížejí a v souvislosti s fanoušky už museli řešit nepříjemný incident.

Fandové West Hamu zaplavili centrum Prahy

Od dnešní deváté hodiny večerní se v pražském Edenu, kde hrává své domácí zápasy pražská Slavia, odehraje finále Evropské konferenční ligy. West Ham United v něm narazí na Fiorentinu a zápas do Prahy přilákal desetitisíce fanoušků. Lístek na fotbal však má jen asi 12 tisíc z nich, zbytek nepůjde do Edenu, ale bude sledovat zápasy svých klubů ve fanzónách.

Fandové Fiorentiny mají své místo na Výstavišti, zatímco tábor West Hamu na Letné naproti stadionu Sparty, kde už v poledne sedělo před velkoplošnou obrazovkou několik stovek lidí v dresech West Hamu. Místem se už od časných odpoledních hodin rozléhaly popěvky a skandování.

Příznivci obou klubů se ve velkém sešli také v centru Prahy. Například Staroměstské náměstí bylo obsypáno vlajkami londýnského klubu a v restauracích na Václavském či Staroměstském náměstí posedávaly hloučky fanoušků, kteří čas od času skandovali nebo zpívali. Vlajka West Hamu chvíli vlála i z veřejně přístupné věže Staroměstské radnice.

Příznivci Fiorentiny napadli fanoušky West Hamu

Po poledni se asi stovka fanoušků italského klubu pohybovala v dolní části Václavského náměstí. V samotném centru Prahy se pohybují členové antikonfliktního týmu, kteří na situaci dohlížejí. K jedné potyčce i přes jejich přítomnost došlo.

V baru v Rytířské ulici v centru Prahy odpoledne napadli fanoušci Fiorentiny příznivce West Hamu. Dvanáct lidí policie zadržela a tři lidé jsou zranění. „Zranění jsou fanoušci West Hamu, příznivci Fiorentiny napadli také jednoho policistu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Další incidenty v souvislosti s dnešním finálovým zápasem policie podle mluvčího zatím nezaznamenala.

Finálový zápas začne ve Vršovicích v devět hodin večer. Provázejí ho bezpečnostní opatření i omezení dopravy v okolí stadionu. Na pořádek a bezpečnost dohlíží několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké policie, připravení jsou i členové antikonfliktního týmu a jejich kolegové na koních, psovodi a letecká služba.

Ohodnoť článek

Foto Ivo Spisar

Štítky sport, fotbal, Konferenční liga, finále, West Ham, Fiorentina, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

VIDEO: Ulice Prahy zaplavily fotbalových fanoušků. Policie řešila napadení v centru  |  Společnost  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.