Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil
Bez reklam

Bývalý člen Trikolory Rajchl svolává do Prahy demonstraci s názvem Česko proti bídě

Politická strana Právo Respekt Odbornost (PRO) svolává na sobotu 11. března na pražské Václavské náměstí demonstraci pod heslem Česko proti bídě. Představitelé uskupení to uvedli na tiskové konferenci v Praze. Strana také odeslala vládě dopis s požadavky, které se týkají svobody slova, zahraniční a bezpečnostní politiky či situace v oblasti energetiky.

Za chudnutí Česka podle strany nemůže bývalá Babišova vláda

Strana vedená právníkem Jindřichem Rajchlem vznikla loni. Slibuje zlevnit energie, obnovit důvěru v právo a bránit lidské svobody. Rajchl, který dříve působil v hnutí Trikolora, řekl, že za chudnutí Česka nemůžou bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), ruský prezident Vladimir Putin či covid-19, ale hlavně sebedestruktivní energetická politika Evropské unie, kterou bezmyšlenkovitě prosazuje česká vláda.

Strana žádá zrušení funkce vládního zmocněnce pro média a dezinformace

Strana v dopise mimo jiné vyzvala vládu, aby zamezila provozovatelům sociálních sítí v omezování svobody slova nebo aby zavedla zákonnou povinnost médií poskytovat objektivní a vyvážené informace. Změnit by se podle představ PRO měl systém výběru členů rad veřejnoprávních médií, ta by navíc neměla zařazovat takzvané názorové pořady. Strana žádá také zrušení funkce vládního zmocněnce pro média a dezinformace.

Kabinet by měl podle představ PRO získat pod stoprocentní kontrolu firmu ČEZ, ve které nyní drží zhruba 70 procent akcií, stát by měl také opustit systém obchodování s emisními povolenkami. Strana chce, aby vláda jasně usilovala o mírové řešení války na Ukrajině včetně možného uspořádání mírové konference v Česku. Kabinet by také měl ukončit dodávky vojenského materiálu Ukrajině.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Jindřicha Rajchla

Štítky strany, demonstrace, PRO, Rajchl, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Burian

Podobné články a prohlášení, bagatelizování, napadání náměstí nespokojených lidí, výroky ve stylu projevu soudruha Štěpána k dělníkům v roce 89 kdy soudruzi soukmenovci rozdělili Československo, zhasli a rozkradli viz seriál Devadesátky včetně dokumentu, film Příběh Kmotra agent StB Mrázek z Kolínska jako Rakušan, Šmejdi, Gangster ka, Sametoví vrazí, Ivánku kamaráde můžeš mluvit, písně Karel Kryl Demokracie, Věštec Ivan Řekni kde ty prachy jsou, Kabáti Colorado, Klus Pánubohu do oken, Mám jednu ruku dlouhou, Sami, Nightwork píseň pro obyvatele města Prahy, Pokáč Sexuální násilí. Film Už je zase tady'o nesmrtelnosti'mafie která vede svět od krizí ke krizím a od válek k válkám prostřednictvím válečnických trpaslíků, bílých koňů, loutek, komediantů, kudlanek, trubců, neschopných něco skutečně dělat pro obyvatele země kde žijí jak vidíme i u nás. Jsou ve válce, schválili úpravu zákona a sami se z něj vyjmuli. O jejich dnešní vàlce Prof John J Mearsheimer university Chicago na YT Matěj Gottwald české titulky. Hlava22, Planeta opic, Pošťák, Doktor divnoláska. Forest Gump, Četa-Vietnam. Jugoslávie, Arábie, Afgánistán, válčení, zbrojení. Film Kmotr, Obchodník se smrtí, Soukromá válka pana Wilsona, Vlk z Wall Streetu, Erin Brockovich, Někdo to rád horké, vše o mafii. Citát mužíka s pseudonymem Rotschild 1763:Ti kteří chápou systém budou tak zainteresováni na vlastním zisku nebo závislí na prospěchu který systém přináší že z jejich řad nikdy opozice nevzejde. Masa lidí neschopná to mentálně pochopit bude však své břímě nést bez reptání. Možná že ani nebude tušit že celý systém je nepřátelský jejich vlastním zájmům... Ale lidé se probouzí. Ods nevolilo ani 12% voličů, neTop nemá hlasy a mandát, na zákonech Nezávislí s 6%starostů vykroužkovali piráty na páté kolo u vozu. Jejich presidenta po tom co odstranili kandidáty kteří mohli překážet a zamíchat kartami nevolili voliči Danusche, 42% Babiše a 30% lidí kteří nechodí k volbám od rozvratu v roce 89 kdy soudruzi soukmenovci rozdělili Československo, zhasli a rozkradli viz seriál Devadesátky. Pak se diví náměstím plným nespokojených lidí.

Neděle, 12. února 2023, 01:48Odpovědět

Hynek Stehlik

Vladimíre, podepisuji vše ..Rajchl je další z řady flastenců, co bude těžit z důvěřivců a z jejich příspěvků, podobně jako Vrábel a jemu podobní..????

Pátek, 10. února 2023, 01:00Odpovědět

Zdeněk Juříček

Vážený pane Vojcík, nebudu se tady složitě rozpisovat o Vašem článku,ze kterého čpí nenávist např. k SPD,ale jinak mi připadate jak bych poslouchal Čt 24 a vím že se to rovná házení hrachu na stěnu.Jste jen výtvor medii.

Čtvrtek, 9. února 2023, 18:18Odpovědět

Monika Kořístková

Vážený pane Vojcík, nic není tak černobílé. Co se týká ČEZu. Vám přijde v pořádku, že máme nejdražší elektřinu v přepočtu na kupní sílu na světě. A to i přesto, že jsme významný exportér? To je za mě neomluvitelné. Já poslouchala několik odborníku, co přesně řekly, jak to jde udělat. Navíc v zahraničí máte důkaz, že to jde. Francouzská vláda již vlastní 92% podílu jejich energetické EDF. Německo také. Proč by to nešlo u nás? Lžete vy, ne strana PRO. Co se týká EU, tam dle mého je jeden velký přešlap vedle druhého (dotace - ničí běžnou konkurenceschopnost, zelený úděl - rušení německých elektráren a přitom nemají náhradu a do toho tvrdošíjně trvají na elektromobilech a nabíjet je chtějí kde?) S válkou na Ukrajině to je složitější. Je neomluvitelné, že Rusko překročilo hranice Ukrajiny, ale taky to není tak černobíle.

Čtvrtek, 9. února 2023, 10:19Odpovědět

Vladimír Vojcík

...za reakci na PRO a její vyjádření jsem obdržel spoustu vulgárních komentářů.I přesto trvám na tom,že toto nové uskupení bude z velké části kopírovat extremní názory Okamurovců.Těžko obstojí tvrzení že za současnou nedobrou situaci nejen v ČR nemůže ani hospodářská politika Babiše v době kdy byl u vlády a ani Putin a jeho bezprecedntní napadení Ukrajiny.,ale výlučně EU a současná česká vláda.Je také těžké akceptovat názor(opět s dílny SPD),že se PRO zasadí o mír na Ukrajině,který bude mimo jiné proto,že se přestane dodávat vojenský materiál na Ukrajin,přeloženo do češtiny-nechme Rusko ať Ukrajinu porazí na hlavu a potom nastane kýžený mír.Blábol jak řemen.A co se týče jejich obavy o svobodu slova,tak jejich představa je jasná,nebraňte nám hlásat lži.Srovnávat dnešní situaci s komunistickou cenzurou je nejapný vtip.Komouši nedovolili hlásat pravdu,dnešní společnost se snaží bránit nestoudným lžím.A k případnému převzetí ČEZu se negativně vyjádřilo už několik odborníků.Takže z toho vyplývá alespoň jedna jistota,nevolitelná odnož SPD.

Středa, 8. února 2023, 16:21Odpovědět

Bývalý člen Trikolory Rajchl svolává do Prahy demonstraci s názvem Česko proti bídě  |  Společnost  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.