Počasí dnes4 °C, zítra5 °C
Úterý 31. ledna 2023  |  Svátek má Marika

Orangutan Kawi slaví v pražské zoo druhé narozeniny

Mládě orangutana sumaterského, které chovají v Zoo Praha, oslaví 17. listopadu druhé narozeniny. Sameček Kawi je podle zoo nadějí pro zachování druhu, jeho prarodiče totiž pocházejí přímo z pralesa na Sumatře.

„Malý Kawi na první pohled zaujme svým roztomilým vzezřením, avšak nutno si uvědomit, že jde také o jeden z nejvýznamnějších odchovů Zoo Praha za posledních několik let,“ vysvětlil v tiskové zprávě ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„V době, kdy orangutani v přírodě čelí masivnímu odlesňování, je každý takový přírůstek dílčím úspěchem na cestě za zachováním biodiverzity,“ dodal Bobek.

Kawiho prarodiče Bimbo a Soňa se do pražské zoo dostali z volné přírody v 60. letech a on je je teprve třetím orangutanem, kterého zahrada odchovala.

„Většinu dne tráví zkoumáním okolí, pozorováním své rodiny, od níž odkoukává vzorce chování, a taky jídlem. Nejradši má měkké, sladké ovoce jako papáju či mango,“popsal jeho program chovatel primátů Martin Vojáček. Vedle toho ale stále pije mateřské mléko.

Opičáka mohou návštěvníci vidět v pavilonu Indonéská džungle, kde žije s otcem Pagym, matkou Mawar a starší sestrou Diri. Nejlepší čas je podle zoo v deset hodin dopoledne, kdy dostávají krmení.

Ohodnoť článek

Foto Zoo Praha

Štítky zoo, orangutan, chov, pavilon, narozeniny, ZOO Praha, Miroslav Bobek, Sumatra, příroda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.