neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

VIDEO: Před úřadem vlády demonstrují aktivisté. Požadují okamžitý konec uhelných elektráren v Česku

Asi dvacet aktivistů, kteří se hlásí k hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), demonstruje u úřadu vlády před dalším jednáním takzvané uhelné komise. Lidé, kteří protestují, chtějí okamžitý zákaz uhelných elektráren v Česku.

Protestující jednání komise kritizují a označují ho za neefektivní. Požadují například odstavení hnědouhelné elektrárny Počerady, jehož novým majitelem bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. ČEZ, který elektrárnu zatím vlastní, nevyužil do konce roku 2019 opci a prodej neodvolal. Rozhodnutí ČEZu je podle ekologů nezodpovědné, protože skupina Sev.en Energy podle nich elektrárnu bude chtít provozovat dlouhodobě.

Devatenáctičlenná uhelná komise má za úkol řešit útlum těžby uhlí v Česku, ale i obnovitelné zdroje nebo jadernou energii. Komisi předsedají ministři životního prostředí Richard Brabec a průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Lidé na Andělu drží hladovku. Upozorňujeme na klimatickou krizi, říká Zuzana Žežulková Maličká

Skupina osob v těchto dnech sedává na ulici před obchodním centrem Nový Smíchov na pražském Andělu a drží hladovku za klima. Tak se jmenuje akce, která má za cíl celkově zviditelnit téma klimatické krize. Náš cíl je takový, aby Česká republika...

Autoři | Foto Facebook Extinction Rebellion Praha

Štítky ČR, demonstrace, ovzduší, uhlí, vláda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.