pondělí 25. května 2020 Viola

Piráti v Praze 6 chtěli jednat o odvolání starosty

Zástupci klubu Pirátů chtěli na včerejším jednání zastupitelstva Prahy 6 jednat o odvolání starosty Ondřeje Koláře (TOP 09). Vyzvali ho k rezignaci kvůli tomu, že svým chováním a jednáním podle nich poškozuje městskou část. Pro zařazení bodu na program nenašli dostatečnou podporu, hlasovalo pro něj 14 z přítomných 42 zastupitelů. Podle Koláře jsou Piráti "jako hejno tlachapoudů". Koalice v Praze 6 složená z TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN má v 45členném zastupitelstvu 27 hlasů. Piráti disponují devíti hlasy, v opozici jsou dále ANO a Zelení.

K rezignaci starostu první vyzval předseda klubu Pirátů v Praze 6 Ondřej Chrást. Podle něj jeho chování poškozuje městskou část i koaliční partnery, a není schopen přijmout odpovědnost. "Zastrašujete jako ruský gubernátor opozici," řekl dále. Kritizoval starostovu neúčast na mandátovém výboru, který podle něj sám svolal a opakovaně se na něj nedostavil. Kolář na něm chtěl údajně projednávat zbavení všech funkcí zastupitele Jiřího Hoskovce (Piráti).

Kvůli příspěvku na sociálních sítích Kolář na Hoskovce podal letos k soudu návrh na předběžné opatření. Hoskovec v příspěvku napsal: "Ondřej Kolář vyvedl lukrativní městské pozemky skrze firmu SNEO, ze které odstranil všechny své oponenty na Kypr."

"Půl hodiny před jednáním mandátového výboru poslal pan starosta pětistránkový dopis, ve kterém napsal, že jeho návrh (k mandátovému výboru) je passé," řekl Chrást. Dále podle něj v dopise bylo mnoho urážek směrem k Pirátům. "Napsal, že jen lžeme," dodal.

Hoskovec navrhl zastupitelům zařazení bodu o odvolání starosty "pro hrubou nekompetenci". Předběžná opatření podaná starostou podle něj soud zamítl. Vyzval také starostu k zaplacení soudních výloh 7776 korun.

"Není divu, že hysterie Pirátů pořád roste, jejich bezzubé snahy už totiž nepadají na úrodnou půdu ani na zastupitelstvu, kde jejich návrh neprošel ani do hlasování. Jsou jako hejno tlachapoudů, kteří na nás valí jeden žvahlav za druhým," uvedl na dotaz Kolář.

Piráti dlouhodobě kritizují prodej pozemků v ulici Na Dračkách. Městská firma SNEO je loni spolu s bytovým projektem prodala firmě DRA development patřící do skupiny Penta. Původně dohodnutá cena 436 milionů korun byla následně z důvodu restitučních nároků snížena na 402 milionů korun. Trojice zastupitelů z klubu Pirátů Prahy 6 a pirátský poslanec Jan Lipavský podali kvůli slevě v červenci trestní oznámení.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, správa, zastupitelstvo, Praha, Praha 6

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.