neděle 9. května 2021 Ctibor

Dostaneš flákanec! Poslanec Volný má podle Sněmovny zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu za lednovou potyčku přímo na plénu. Tu mu uložil mandátový a imunitní výbor. Včera postih potvrdila Sněmovna, a to 89 hlasy ze 105 přítomných členů, odmítla také poslancovo odvolání. Podle verdiktu z poloviny února má Volný uhradit jeden měsíční poslanecký plat, což je zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že sankci nezaplatí a odvolá se

Podle Volného bylo disciplinární řízení proti němu politicky motivované a nezákonné. Volný uvedl, že sankci nezaplatí a odvolá se u Ústavního soudu. Poslanec také Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud by jeho odvolání odmítla. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby Sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Volný má kvůli potyčce na plénu zaplatit jeden plat. Je to 90 800 korun

Sněmovní mandátový a imunitní výbor uložil dnes nezařazenému poslanci Lubomíru Volnému kvůli lednové potyčce přímo na plénu dolní komory pokutu ve výši měsíčního poslaneckého platu, tedy zhruba 90.800 korun. Novinářům to řekli předseda výboru...

Lednová potyčka ve Sněmovně

Lednový konflikt se odehrál při schůzi, na které se řešilo prodloužení nouzového stavu. Po varování předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul Volnému mikrofon, jelikož se podle něj nevyjadřoval k tématu. Nezařazený poslanec pak ČSSD označil za zkorumpovanou politickou partaj a její členy za zbabělce a pokrytce.

Volný se pak vydal k místu předsedajícího, který se mu v tom snažil zabránit. Na pomoc mu přišlo několik poslanců. Volný poté po strkanici místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil. Volný trvdil, že vše bylo naopak a napaden byl on.

Ve Sněmovně došlo k fyzické potyčce. Poslanci se poprali u předsednického pultíku

Při dnešním jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu vyústilo vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného ve fyzickou potyčku mezi poslanci. Ta nastala potom, co předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul Volnému mikrofon. Následně...

Lubomír Volný spolu s kolegou Marianem Bojkem vyvolali pozornost tím, že ve Sněmovně odmítají nosit ochranu nosu a úst. Přitom uvnitř Sněmovny je nošení respirátoru či roušky povinné. Kolem míst Volného a Bojka tak ve Sněmovně v polovině března vznikla ochranná bariéra.

Bariéra ve Sněmovně kolem míst Volného a Bojka je hotová. Vyšla na 30 tisíc

Ve Sněmovně kolem míst nezařazených poslanců Lubomíra Volného a Mariana Bojka včera pracovníci odborné firmy nainstalovali ochranné plexisklo. Oba poslanci totiž odmítají nosit respirátory či roušky, a to na protest proti epidemickým opatřením...

Volný vzbudil nesouhlasné reakce i včera, kdy na začátku svého vystoupení kvůli hluku v sálu uvedl, že nebude překřikovat „tlupu opičáků“. Poté se ozvalo bouchání do lavic. Předsedající Petr Fiala (ODS) Volného vyzval, aby takové výroky nepoužíval.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ivo Spisar

Štítky ČR, sněmovna, incident, koronavirus, Volný

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.