neděle 16. května 2021 Přemysl

Politici na Národní: Babiš letos bez pískotu, Klause bez roušky bude řešit policie

Na Národní třídu v Praze dorazil dnes ráno krátce před osmou hodinou premiér Andrej Babiš (ANO) v doprovodu ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Pod pamětní desku na průčelí Kaňkova paláce položili u příležitosti 31. výročí listopadových událostí roku 1989 květiny a zapálili svíčky. Premiér vyzdvihl význam svobody. Babišova přítomnost tentokrát nevyvolala velké protesty jako loni, kdy na něj lidé pískali. Letošní oslavy jsou kvůli koronaviru jiné než v předchozích letech, přesunuly se do on-line prostoru.

Za 31 let od listopadové revoluce se podle Babiše vše změnilo. Nejdůležitější je podle něj svoboda. „Ti, kteří to nezažili, si to možná neumí představit, jak to bylo předtím," řekl přítomným novinářům. Lidé by si podle něj měli svobody vážit, v této souvislosti připomněl situaci v Bělorusku. Babiš už pro dnešek žádné plány nemá, den bude trávit s rodinou. Lidem by doporučil, aby na listopad 1989 zavzpomínali a večer si poslechli koncert České filharmonie.

Ministryně Schillerová dnes vzpomněla na obrovské emoce a euforii v listopadu 1989. Rok má také spojený s narozením syna. Před 31 lety si přála, aby její děti měly lepší život než generace jejích současníků. Všichni mají podle Schillerové velkou povinnost a zodpovědnost svobodu chránit, není samozřejmostí.

Uzavřená Národní třída a policie na pozoru. Blíží se oslavy 17. listopadu

Pražští policisté se připravují na oslavy 17. listopadu. Budou dohlížet na to, aby tento den v hlavním městě proběhl bez problémů. Vzhledem k oslavám Dne boje za svobodu a demokracii v úterý 17. listopadu budou policisté v centru metropole...

Lidé pískali na ministry za ČSSD Jana Hamáčka a Janu Maláčovou, kteří také přišli uctít výročí 17. listopadu na Národní třídu. Přihlížející je  obvinili z kolaborace s Babišem a komunisty. Velký poprask na Národní třídě vzbudil bývalý prezident Václav Klaus. K pamětní desce přišel s nenasazenou rouškou a tuto situaci bude řešit policie.

Na Národní třídě, která je symbolem listopadových událostí roku 1989, se dnes chystá uctít Den boje za svobodu a demokracii řada politiků. Po sedmé hodině ráno tam dorazil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky Národní, Babiš, historie, 1989, Klaus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vladimír Sedlář

A je to opět zde. Komanč, StBak a zloděj Babiš dá pokyn, jako Stalin, a policie opět mlátí lidi. No za ty prachy proč by to nedělali. I když jsou to prachy od nás.

úterý, 17. listopadu 2020, 22:23

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.