Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil
Bez reklam

Výroky řeporyjského starosty Novotného jsou pro ODS nepřijatelné. Jeho vyloučení bude řešit výkonná rada

Výroky starosty pražských Řeporyj Pavla Novotného (ODS) z poslední doby jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím v ODS. Konstatovalo to předsednictvo občanských demokratů, sdělil mluvčí strany Jakub Skyva. Předsednictvo nemá podle stanov strany možnost člena vyloučit. Takovou pravomoc má výkonná rada, která se bude podle mluvčího otázkou zabývat na příštím jednání.

Termín jednání zatím nebyl určen. Novotný napsal, že jeho jednání bylo neodpustitelné a je na výkonné radě ODS, aby posoudila, zda je to na vyloučení ze strany.

Novotný vzbudil rozruch a nejnovější kritiku ze strany některých svých spolustraníků v čele s předsedou poslaneckého klubu ODS Markem Bendou nedávným příspěvkem na sociální síti ohledně zdravotního stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka Anny Julie Slováčkové, která bojuje s rakovinou. Po kritice starosta příspěvek smazal a omluvil se, část občanských demokratů však i tak volá po jeho odchodu ze strany.

Za chyby se platí. To, co jsem předvedl, je neodpustitelné. Jestli je to na vyhazov ze strany, od toho máme výkonnou radu. Bude mi to líto. Ale zasloužím si to a život půjde dál," komentoval dnešní vyjádření předsednictva Novotný.

Městská část Řeporyje se dnes probudila do zapáchajícího rána, zástupci skupiny My zemědělci totiž před úřad starosty Pavla Novotného vysypali celý náklaďák hnoje. Do kupy zapíchli ceduli s nápisem Máme spolu nevyřízené účty.

Řeporyjský starosta čelí kvůli svým výrokům a příspěvkům na sociálních sítích problémům opakovaně. Dnes ráno se například před obecním úřadem v Řeporyjích objevila kupa hnoje, k jejímuž umístění se na internetu přihlásila skupina My zemědělci a odůvodnila akci mimo jiné dehonestujícími výroky Novotného o zemědělcích.

Letos v únoru soud Novotnému uložil peněžitý trest za vyjádření na síti X, že Palestinci jsou opice a mají být vybombardováni. Zveřejnil jej počátkem loňského prosince po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamás.

V době rozhodnutí soudu již byl starosta v podmínce, a to za výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta. Soud mu za ně v lednu 2022 vyměřil tříměsíční trest s odkladem 30 měsíců. Podle informací serveru iDNES.cz mu letos v březnu soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 5 podmínku kvůli opakovaným přečinům prodloužila a nařídila mu absolvovat program sociálního výcviku.

Novotný také například v roce 2019 prohlásil, že by měl viset tehdejší komunistický poslanec Zdeněk Ondráček za to, že navštívil tzv. Doněckou lidovou republiku vytvořenou na Ukrajině proruskými separatisty. V tomto případě soudy pravomocně rozhodly, že starosta nespáchal trestný čin.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Michael Daněk

Štítky Pavel Novotný, ODS, předsednictvo, strana, Řeporyje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Výroky řeporyjského starosty Novotného jsou pro ODS nepřijatelné. Jeho vyloučení bude řešit výkonná rada  |  Politika  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.