středa 17. srpna 2022 Petra

Benefiční koncert na výstavišti podpoří kyjevské Romy

V areálu pražského výstaviště dnes proběhne koncert Khamoro pro Ukrajinu, jehož výtěžek poputuje na pomoc kyjevským Romům. Bez nároku na honorář vystoupí romské hudební skupiny i ukrajinští Romové, kteří našli domov v České republice.

Od šesti hodin večer v letní scéně Gauč na Výstavišti zahrají v například Bengas, David Kraus a Gipsy Brothers, Mario Bihári a Bachtale Apsa, Amenca, Ondrej Ferko a Ondrej Gizman ml. „Chybět nebude ani krátké vystoupení ukrajinských Romů, kteří našli domov v České republice,“ zmínil v tiskové zprávě mluvčí festivalu Khamoro Vojtěch Lavička.

FOTOGALERIE: Centrem Prahy prošel průvod stovek Romů. Podívejte se

Prahou dnes po poledni prošel průvod, ve kterém byly stovky Romů z několika zemí Evropy. Průvod prošel centrem hlavního města při příležitosti konání 24. ročníku festivalu Khamoro, který v těchto dnech přináší výstavy, jazzové koncerty, divadelní...

Jednou z neziskových organizací, která bude z výtěžku nakupovat prostředky pro ukrajinské Romy, je i Chirikli.

„Naše organizace se snaží pomáhat Romům v těchto těžkých časech se základními potřebami, jakými jsou jídlo, přístřeší, léky, přístup k vodě a také lékařská pomoc. Když toto válečné šílenství začalo, rozhodli jsme se nezůstat v ústraní. Žádosti o pomoc dostáváme ze všech stran,“ uvedl v tiskové zprávě Yulian Kondur, koordinátor Chirikli.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Khamoro

Štítky koncert, charita, Khamoro, Ukrajina, Romové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vaněk

Copak? Už jim bohaté sociální dávky nestačí? A co jim takhle měsíčně posílat rovnou zlaté cihličky - to by mohlo ukojit jejich nenasytnost, co myslíte?

středa, 6. července 2022, 20:17

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.