středa 16. června 2021 Zbyněk

Chinaski, Pavel Šporcl a další zahrají v Praze pro 2500 lidí. Akce bude zdarma

Akce s názvem Šance pro kulturu v podobě velkého koncertu proběhne v úterý 11. května od 19:30 na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha. Hudebním fanouškům zahrají skupina Chinaski, Pavel Šporcl a další umělci. Celá akce je pilotním projektem rozvolňování kultury a její organizaci zaštiťuje APPOK Asociace producentů a promotérů v oblasti kultury. Do hlediště se dostane až 2500 diváků, organizátoři připomínají, že samozřejmě za přísného dodržovaní protiepidemických opatření.

Umělci hrají bez nároku na honorář, koncert je zdarma

Touto akcí chtějí organizátoři podle svého vyjádření nejen návštěvníkům, ale zejména vládě dokázat, že kultura není nebezpečná a kulturní akce se i v této době dají pořádat bezpečně. „Po vřele přijaté venkovní výstavě 30 let svobodné kultury, kterou pořádáme v ulici Na Příkopě, jsme se dohodli s ostatními subjekty kulturní scény na tom, že je na čase uspořádat akci, která odblokuje kulturní život v České republice. Společně s Chinaski, Pavlem Šporclem a ostatními chceme ukázat, že je normální chodit ven za kulturou, a že si ji v létě budeme moci bezpečně užít. Věřím, že díky této události budeme moci zase začít normálně pracovat a plánovat akce tak jak jsme byli my i naši fanoušci zvyklí,“ říká o plánovaném koncertu Romana Jedličková zakládající členka APPOK.

Organizátoři se nechali slyšet, že akci nepořádají za účelem zisku, a tak bude vstupné pro zaregistrované návštěvníky zdarma. Vystupující umělci se vzdali nároku na honorář a zároveň všechny společnosti poskytly lidské zdroje, materiál a další služby na vlastní náklady.

„Jsem rád, že vedle pilotních projektů jako je koncert České filharmonie či Pražské jaro se nám podařilo domluvit se s hlavní hygieničkou ještě na konání této akce. Děláme teď na Ministerstvu kultury vše pro to, aby Ministerstvo zdravotnictví přijalo plán rozvolňování představený mnou řízeným ministerstvem,  který jsme samozřejmě konzultovali se zástupci kultury - za svůj, abychom ho na jednání vlády příští týden mohli schválit a představit kulturní obci i veřejnosti,“ říká ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Podmínkou je prodělaný covid, očkování nebo test

Vzhledem k tomu, že cílem akce je ukázat, že koncerty jsou bezpečným místem, diváci musejí buď dodat doklad o tom, že jsou déle jak 14 dní po ukončeném očkování, nebo maximálně 72 hodin starý negativní výsledek PCR nebo maximálně 48 hodin starý antigenní test udělaný profesionální laboratoří. Poslední možností je písemné potvrzení lékaře, že maximálně před 90 dny od data koncertu prodělali onemocnění SARS-CoV-2. Pořadatelé si navíc vyhradili právo na místě otestovat jakéhokoli návštěvníka v případě pochybností o jeho zdravotním stavu.

„V současné době dochází k uvolňování režimů pro školy, podnikání a služby, za což jsme velice rádi. V této souvislosti Ministerstvo průmyslu a obchodu podporuje i brzkou realizaci kulturních akci. Proto jsme předali Ministerstvu zdravotnictví řadu pilotních projektů a doufáme, že se květen využije na otestování různých typů kulturní akci. Zároveň je nezbytné schválit jasná pravidla pro „standardní“ fungování kultury, tj. ne pouze prostřednictvím pilotů. Věříme, že se konečně rýsuje šance pro kulturu,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Část míst je rezervovaná pro lidi z první linie

Část vstupenek je rezervovaných pro zdravotníky, záchranáře, hasiče, prodavače a další profese, kterým tím organizátoři chtějí poděkovat za jejich nasazení v době pandemického stavu. „Chceme ukázat lidem i Vládě, že kultura je bezpečná a Česká republika je připravená zahájit kulturní akce tak, jak to sledujeme i v zahraničí,“ říká o poslání koncertu Viliam Ďuriš, CEO společnosti JVS GROUP, která je jedním z hlavních investorů celé akce.

Vstupenky si zájemci rezervovat exkluzivně v předprodejní síti TICKETLIVE.CZ, podmínkou pro získání vstupenky rezervace je registrace celého jména, telefonního čísla, a také čestné prohlášení o očkování, PCR testu, antigenním testu nebo prodělané nemoci. Tyto informace budou sloužit výhradně pro účely trasování hygienickou stanicí. U vstupu budou probíhat kontroly těchto potvrzení. Bez splnění podmínek nebudou návštěvníci na akci vpuštěni.

Ohodnoť článek

Foto kapela Chinaski

Štítky kultura, koncert, Chinaski, výstaviště, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.