středa 30. listopadu 2022 Ondřej

Švandovo divadlo plánuje hrát i o prázdninách. „Léto ve Švanďáku“ nabídne sedm titulů a potrvá 30 večerů

Švandovo divadlo se rozhodlo hrát i v létě, kdy nabídne úspěšné inscenace i jednu chytlavou novinku. „Léto ve Švanďáku“ potrvá 30 večerů a uskuteční se od 25. června do 10. července a poté od 16. do 31. srpna. Letní představení zahrnují celkem sedm titulů, a to včetně oblíbených komedií Kdo je tady ředitel? a Smrt mu sluší. Na programu bude také nově nastudovaná hororová lovestory Ať vejde ten pravý.

Pokud by do letního hraní opět zasáhla protikoronavirová opatření, budou si lidé moci vstupenky přesunout na jiný termín až do konce roku, a to podle vlastního výběru. Vstupenky lze vyměnit také za poukazy platné jeden až dva roky a pro každý případ bude mít Švandovo divadlo připravenou i variantu programu dostupného on-line.

V létě se na diváky a ostatní kolegy budou těšit například Robert Jašków, Denisa Barešová, Natálie Řehořová, Marie Štípková, Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Luboš Veselý, Oskar Hes, Klára Cibulková a další členky a členové smíchovského souboru i jeho stálí hosté.

Každé letní představení začne v 19 hodin a hrát se bude za každého počasí, a to ve Velkém sále, který je vybaven moderním typem klimatizace.

Pět komedií, manželské drama i hororová lovestory

Diváci se mohou těšit především na inscenace, které slibují nejen zábavu, ale také známé herecké tváře. Léto ve Švanďáku zahájí Smrt mu sluší. Jedná se o původní komedii z divadelního prostředí s Michalem Dlouhým a Kamilem Halbichem.

Stejná herecká dvojice se objeví také ve hrách Kdo je tady ředitel? a Kurz negativního myšlení, které budou mít do konce tohoto roku svoji derniéru.

Podobně vtipné dialogy nabídne také představení s názvem CRY BABY CRY. Jedná se o zábavnou hru, ve které hledá pět žen návod na štěstí. Pohřeb až zítra je zase svižná komedie Natálie Kocábové. 

Léto ve Švanďáku nabídne také představení Scény z manželského života. Jedná se o drama, které pojednává o proměnách vztahů mezi mužem a ženou nastudované podle slavného filmu Ingmara Bergmana. Podobně posloužil úspěšný film jako předloha i k zatím nejnovější inscenaci, hře Ať vejde ten pravý s Denisou Barešovou a Oskarem Hesem, originální lovestory na pomezí hororu a detektivky.

Nebojte se přijít, my se také nebojíme!

Těším se na diváky v hledišti, na jejich hlad po kultuře,“ říká Natálie Řehořová. „Cítím, že atmosféra bude takové poděkování lidem, že vydrželi, že nás podporovali a že s námi stále jsou a potřebují nás, tak jako my je. Ve vzduchu bude cítit pospolitost a sdílení,“ věří herečka, která se loni ocitla v širší nominaci na Cenu Thálie. Podobně se na kolegy i diváky těší herečka Marie Štípková.

Herec Robert Jašków posílá divákům jednoznačný vzkaz: „Divákům bych rád vzkázal, že pokud to situace dovolí a my budeme moci skutečně hrát, tak nás uvidí v plné síle a s nadšením větším než kdy jindy. Nebojte se přijít, my se také nebojíme!“ vyzývá herec, který kvůli hraní v létě obětuje podstatný kus divadelních prázdnin.

Podobně je na tom také Michal Dlouhý, který svou přestávku v hraní vynucenou pandemií neváhá vtipně zrekapitulovat. „Samozřejmě, jak už jsem se mnohokrát veřejně přiznal, jsem nadšený, že díky této pauze mé dcery konečně vědí, kdo je jejich otec! A i já jsem se na chvíli, v tom přiibližně desetiletém maratonu, zastavil a nadechl k normálnímu životu,“ přiznává herec.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Švandovo divadlo

Štítky kultura, divadlo, Praha, Švandovo divadlo, léto, Léto ve Švanďáku

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.