úterý 2. června 2020 Jarmil

Uzbecký pas, polské auto, ukrajinský řidičák. Taxikář bez povolení skončil v rukou policie

Auto bez taxametru, ceníku nebo nebo viditelného nápisu taxi, které je evidované v Polsku, polské vízum, ukrajinský řidičský průkaz a uzbecký pas. Tímto se strážníkům prokázal řidič alternativní taxislužby v Novovysočanské ulici v Praze. Pro tuto činnost neměla pochopení hlídka strážníků z Taxi týmu.

Taxi team městské policie přijel na žádost státní policie do ulice Novovysočanská v Praze 9, kde se nacházelo zadržené osobní auto šedé barvy s polskou poznávací značkou. Čtyři cestující strážníkům pověděli, že na základě objednávky z mobilní aplikace, měli být zadrženým automobilem za 100 korun převezeni od stanice metra Palmovka do Novovysočanské ulice.

Čtyřiadvacetiletý řidič neviděl ve svém počínání žádný problém. „Hlídkám předložil polská víza, ukrajinský řidičský průkaz a uzbecký cestovní pas. To, že nemá žádná potřebná povolení pro provozování taxislužby na území Prahy nepovažoval za podstatné a o zkouškách z místopisu evidentně také nikdy neslyšel. Strážníci jeho neoprávněnou činnost oznámili správnímu orgánu, který se případem bude nyní zabývat," popsala mluvčí strážníků Irena Seifertová

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky taxi, řidičský průkaz, auto, pas, doprava, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.