čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Prostor nad stanicí Českomoravská čeká proměna. Hotovo bude v roce 2024

Prostor nad stanicí pražského metra B Českomoravská čeká proměna. Dozorčí rada dopravního podniku (DPP) dnes schválila smluvní dokumentaci pro obnovu stanice. Revitalizace by měla být hotová v roce 2024. Řekl to primátorův náměstek a člen dozorčí rady DPP Petr Hlubuček (STAN). Na rozhraní Libně a Vysočan má stavět společnost Crescon. DPP chystá revitalizaci rovněž stanice metra C Nádraží Holešovice. Tento projekt ale provází problémy a definitivní rozhodnutí ještě nepadlo.

„Po dlouhé přípravě a jednáních dozorčí rada DPP dnes potvrdila rozhodnutí představenstva a schválila dokumentaci pro revitalizaci další stanice pražského metra. Pražané a návštěvníci metropole se tak snad již v roce 2024, kdy se v přilehlé aréně bude konat mistrovství světa v hokeji, dočkají další moderní, čisté a bezpečné stanice metra a jejího okolí," sdělil Hlubuček.

Nad současnou stanicí by měly vzniknout domy především s kancelářemi, které doplní obchodní prostory a služby. V současné době je u stanice a smyčky autobusů pouze několik stánků.

Investorem proměny okolí stanice bude společnost Crescon. „Naváže na četné nové dokončované nebo plánované projekty v okolí. Jsme přesvědčeni, že délce a náročnosti jednání odpovídá hodnota pro DPP i občany," dodal Hlubuček.

DPP oznámil záměr revitalizovat okolí stanice metra C Nádraží Holešovice. Na to zamýšlel se společností Karlín Group, která vlastní pozemky v okolí stanice, vytvořit takzvaný společný podnik. Projekt počítá s opravou severního vestibulu stanice metra a výstavbou administrativních a bytových domů v okolí. DPP má u stanice pozemky, které jsou podle zástupců města a podniku bez dohody s vlastníky okolních parcel nezastavitelné. Zda společný podnik vznikne, zatím nebylo definitivně rozhodnuto.

Autoři | Foto Aktron

Štítky ČR, MHD, stavby, Dopravní podnik hl.m.Prahy, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.