středa 16. června 2021 Zbyněk

Most přes Divadelní ulici se začne opravovat 17. června. Řidiči se musejí připravit na omezení

Na řidiče, kteří budou projíždět Národní ulicí v centru Prahy, čekají dopravní omezení. Od čtvrtka 17. června zde dělníci zahájí práce v jižní části u budovy Národního divadla. Potrvají skoro měsíc, a to do 14. července. V tomto období budou muset řidiči jezdit po tramvajových kolejích. V polovině července se silničáři přesunou do střední části, kde práce potrvají do 20. srpna.

V průběhu oprav bude na mostě vyměněn svršek a opraví se poškozená místa konstrukce. Na spodním líci nosné konstrukce pak bude nová ochranná vrstva. Ta má zvýšit odolnost proti korozi i následnému drolení betonu.

Řidiči se musejí připravit na omezení. Kudy povede objízdná trasa?

Stavbu bude zajišťovat Technická správa komunikací (TSK) mimo jiné spolu s Pražskými vodovody a kanalizacemi nebo s Pražskou energetikou. Ta udělá přeložku kabelů vysokého napětí. Dále budou přeloženy kabely veřejného osvětlení a odstraněny nefunkční sdělovací kabely. Dělníci také nově uloží plynové potrubí nebo obnoví dopravní značení.

V prví fázi oprav bude uzavřen jízdní pruh ve směru od nábřeží po Národní ke křižovatce s Voršilskou ulicí. Řidiči tak budou muset jezdit po tramvajových kolejích. Od 15. července do 20. srpna se omezení rozšíří i do střední části. Nebude tudy možný průjezd od nábřeží pro auta i tramvaje. Úsek budou muset řidiči objet přes Masarykovo nábřeží, ulicí Na Struze, Pštrossovou, Ostrovní a Voršilskou. Směrem k mostu Legií auta projedou.

TSK zatím neupřesnila, kdy přesně se uskuteční práce v poslední části mostu. Postup opravy bude teprve projednán na základě postupu prací. Všechny práce mají však být hotovy letos.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Štítky ČR, silnice, stavby, most, Praha, Divadelní, Národní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.