úterý 15. června 2021 Vít

Policista otáčel lidi uprostřed stezky. Cyklisti do nás najíždějí a nadávají nám, říká vedoucí strážník

Kontroly na hranicích okresů probíhají od 1. března, na některých místech však působí téměř komicky. Jedním takovým místem je vyhledávaná cyklostezka vedoucí z Prahy do obce Zdiby, která už leží v okrese Praha-východ. Vjezd do samotné obce o víkendu zakazoval rekreujícím se cyklistům člen obecní policie Zdiby. Kontroly budou podle vedoucího strážníka Karla Šedivce namátkově pokračovat.

„Pražáci mají čtyřicet kilometrů cyklostezek“

Ke kontrole překročení hranic okresu docházelo o uplynulém víkendu i na cyklostezce, která vede z Prahy do obce Zdiby. „My jsme ty lidi pouze a jenom upozorňovali na to, že překračují hranice okresu. Existuje vládní nařízení a my jsme z něj při kontrole vycházeli,“ vysvětloval umístění hlídky Karel Šedivec.

Vedoucí strážník zároveň uvedl, že cyklisté v Praze mají více kilometrů cyklostezek. „Pražáci mají čtyřicet kilometrů cyklostezek a mají problém kvůli dvěma kilometrům cyklostezky. Lidi, kteří jsou z Klecan, ze Zdib a z okolí, mají dva kilometry cyklostezky a do Prahy se nijak nehrnuli,“ pověděl k víkendové kontrole.

„Každou chvilku jsme debil, kretén, čů*ák, haj*l, ...“

Vedoucí strážník umístění hlídky obhajoval. „V čem hledáte logiku, když je to jednoznačně dané vládním nařízením?“ pokládá řečnickou otázku. „Já vím, že to lidi štve, mě samotného to štve taky. Já jsem si to vládní nařízení nevymyslel, já jen velmi slušnou formou vymáhám to, aby se dodržovalo,“ říká a pokračuje. „To, že do nás cyklisti a bruslaři najíždějí, že nám nadávají, to už nikdo nevidí a nikde nezveřejní.“

Na místě nebyl podle vedoucího strážníka obecní policie Zdiby nikdo pokutován. „Nepadla tam jediná pokuta, ale těžko se snáší to, že lidi nám nadávají sprostě. My jsme tam každou chvilku debil, kretén, čů*ák, haj*l a já nevím, co všechno. Jen za to, že lidé porušují něco, co porušovat nemají.“

Kontroly budou pokračovat i v dalších dnech. „Samozřejmě namátkově budou kontroly pokračovat. My tam nestojíme celé dny,“ podotýká Šedivec. „Dělám tuhle práci už skoro třicet let, ale to, co se děje poslední dobou, jak jsou na sebe lidi vzájemně hodně nepříjemní, tak to mi vadí, protože já jsem ještě ta stará generace, která umí pozdravit a poděkovat,“ uzavírá vedoucí strážníka obecní policie Zdiby.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook Růženka Karfíková

Štítky kontroly, okres, cyklisti, Zdiby, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.