středa 16. června 2021 Zbyněk

Strakonickou ulici čeká rozšíření. Vzniknout má pruh pro autobusy a záchranáře

Cílem projektu, který je podpořen z Operačního programu Praha, je rozšířit pomocí stavebních úprav Strakonickou ulici ve směru do centra v úseku mezi zastávkou Dostihová a Barrandovský most tak, aby vznikl jízdní pruh pro autobusy a záchranáře.

Předpokládané výdaje jsou 420 milionů

Necelé tři kilometry dlouhý úsek Strakonické ulice totiž neumožňuje vyhradit vozidlům MHD samostatný jízdní pruh a autobusy zde často čekají v kolonách. Místo bývá rovněž obtížně průjezdné i pro záchranáře.

Projekt s předpokládanými výdaji ve výši 420 milionů korun počítá s rozšířením tělesa komunikace, a to pomocí úprav svahů, výstavby opěrných zdí a přeložek inženýrských sítí včetně úpravy odvodnění.

Po nedávném schválení daňového balíčku je rozpočet Prahy velmi napjatý. Proto jsem rád, že se nám na rozšíření Strakonické ulice podařilo získat peníze z evropských fondů. Na celkovou investici 420 milionů korun půjde z pražského operačního programu až 380 milionů,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib.

V průběhu března začnou přípravné práce

Strakonická je vytížená výpadovka a z vyhrazeného jízdního pruhu pro MHD a záchranku tam budou těžit všichni účastníci silničního provozu. Lidé v MHD nemusí trčet v případných kolonách, záchranka pohodlně projede a zároveň se uvolní více místa pro řidiče v autech. Na Strakonické zvýšíme plynulost i bezpečnost provozu a taky tam projektujeme podchod místo přechodu, aby řidiči na Zbraslavi nemuseli nečekaně brzdit na důležité pražské komunikaci,“ upřesnil náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

V současné chvíli máme pravomocně vydané územní rozhodnutí a stavební povolení, kompletně zpracovanou projektovou dokumentaci a je vybrán zhotovitel. V průběhu března zahájíme přípravné práce, které lze provádět i v zimních měsících a samotnou stavbu pak zahájíme na začátku stavební sezony,“ doplnil generální ředitel Technické správy komunikací hl. m. Prahy Jozef Sinčák.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook PID

Štítky doprava, Strakonická ulice, rozšíření, PID

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.