neděle 29. listopadu 2020 Zina

Kulaťák čeká úleva od dopravy. Nově se propojí Evropská a Svatovítská

Vítězné náměstí v Praze 6 je dlouhodobě jednou z nejvytíženějších křižovatek v Praze. Na náměstí, kterému se přezdívá Kulaťák, je plánována celková přestavba, která má uvolnit jeho střed, ulehčit dopravě a vytvořit zde nový veřejný prostor. Pražští radní rozhodli o záměru vybudování nového propojení Evropské a Svatovítské ulice.

Hlavní město plánuje nové propojení Evropské a Svatovítské ulice v Praze 6, které by odlehčilo dopravnímu zatížení Vítězného náměstí a vytvořilo pohodlné napojení na Tunelový komplex Blanka a ulici Milady Horákové. Radní na pondělním zasedání rozhodli o vypsání veřejné zakázky na odborné architektonické, projektové a inženýrské služby k propojení ulic Evropská a Svatovítská podél železniční trati za areálem kasáren Generála Píky.

VIZUALIZACE: Proměna Kulaťáku je v další fázi. Podívejte se, jak bude vypadat Vítězné náměstí

Úpravy Vítězného náměstí v Praze 6 jsou na dobré cestě, plánovaná proměna postoupila do další fáze. Magistrát prostřednictvím Technické správy komunikací (TSK) a Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) zahájí přípravu zadávacího...

Silnice, která spojí ulice Evropská a Svatovítská uleví Vítěznému náměstí a bude důležitá pro jeho rekonstrukci. „Momentálně běží změna územního plánu a magistrátní investiční odbor dnešním rozhodnutím rady vypíše soutěž na projektanta, jejíž vítěz mezitím připraví potřebné dokumentace. Očekávám, že změny územního plánu se dočkáme v příštím roce,“ vysvětlil náměstek primátora Prahy pro dopravu Adam Scheinherr. Zakázka, jejímž výsledkem bude komplexní projektová příprava včetně získání územního rozhodnutí, stavebního povolení a podkladů pro výběr zhotovitele samotné stavby, by měla být vypsána do konce letošního roku.

Nové propojení Evropské a Svatovítské by mělo odvést část automobilové dopravy z prostoru samotného Kulaťáku, čímž budou vytvořeny podmínky pro lepší fungování náměstí, které je zatíženo nejen vysokou intenzitou silniční dopravy, ale i veřejnou dopravou. „Díky výstavbě nového propojení těchto ulic bude možné také upravit samotné Vítězné náměstí, aby se stalo pro veřejnost dostupnější, mohly se zde konat různé události a zlepšilo se i životní prostředí v této lokalitě,“ vysvětlil mluvčí Prahy Vít Hofman a doplnil, že předpokládaná hodnota veřejné zakázky je stanovena na 14,5 milionu korun bez DPH.

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MHMP

Štítky doprava, propojení, Vítězné náměstí, Praha 6

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.