neděle 9. května 2021 Ctibor

Do Ječné ulice se dnes vrátily tramvaje. Dneškem zároveň začíná výluka v Korunní ulici

Ječnou ulicí v centru Prahy dnes začaly opět jezdit tramvaje. Jejich provoz mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí zastavila v úterý havárie vodovodu. Dneškem zároveň začíná výluka tramvají na vinohradské Korunní ulici. Důvodem je rovněž oprava vodovodu, v tomto případě plánovaná. Vyplývá to z informací na webu pražského dopravního podniku.

Provoz tramvají v Ječné ulici byl kvůli havárii vody přerušený v úterý kolem 6:45. Šest denních tramvajových linek, včetně páteřní linky 22, jezdilo od té doby odklonem. Stejné opatření se dotklo i provozu čtyř nočních spojů.

K cestě mezi Karlovým náměstím a náměstím I. P. Pavlova doporučoval dopravní podnik cestujícím použít metro. Dopravce zároveň rozšířil mezi oběma náměstími provoz autobusové linky 148.

Původní odhad dopravního podniku byl, že tramvaje začnou jezdit Ječnou ulicí už v sobotu. Později byl termín přesunut na dnešek.

Od dnešního rána do 29. srpna bude obousměrně přerušený provoz tramvají v Korunní ulici mezi náměstím Míru a Florou. Spoje na linkách 4, 10, 16 a 91 budou mít kvůli havarijní opravě vodovodu v Jičínské ulici změněnou trasu. Autobusová zastávka Orionka bude přesunuta přibližně o 150 metrů proti směru jízdy do Benešovské ulice.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, nehoda, MHD, voda, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.