neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

VIDEO: Policisté zastavili zfetovaného muže bez řidičáku v kradeném autě, kde měl drogy a zbraně

Policejní hlídka chtěla v pondělí 8. června po jedné hodině odpolední v Opletalově ulici zkontrolovat řidiče auta, na němž byly registrační značky pro jiné auto. Řidič byl pod vlivem drog, neměl řidičský průkaz a v autě měl zbraně a marihuanu.

Muž policistům hned řekl, že nemá řidičský průkaz, protože si ho po předchozím zákazu řízení neobnovil. „K registračním značkám hlídce později uvedl, že vozidlo koupil své přítelkyni a chtěl jí ho odvést domů. Jelikož vozidlo bylo zakoupeno v Německu, nemělo přidělené žádné značky, a tak mu kamarád z autobazaru půjčil značky z jiného vozidla do doby, než proběhne převod vozidla na nového majitele,“ popsala policejní mluvčí Lucie Drábková.

Muž byl pod vlivem pervitinu a marihuany. „K tomuto muž uvedl, že je pravidelným uživatelem marihuany a ráno užil pervitin. Vzhledem k tomu, že se řidič dopustil protiprávních jednání, které naplňují znaky přestupku, byl policisty zajištěn a eskortován k podání vysvětlení na služebnu,“ doplnila mluvčí.

Podle policie je v tomto případě rozhodující hodnota návykové látky v krvi řidiče, takže se může řízení pod vlivem návykové látky překvalifikovat z přestupku na trestný čin, za který by muži hrozil až rok ve vězení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky drogy, auto, zbraně, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.