neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Stanice Anděl a Smíchovské nádraží jsou pokryty signálem. Internet je ve 22 zastávkách a přilehlých tunelech

Asi to zažil každý z nás. Chcete si na mobilním telefonu přečíst e-mail, nějaký článek na internetu nebo jen odepsat v konverzaci, ale v metru máte jednoduše smůlu. V některých stanicích je to již minulost. Cestující v pražském metru se nově připojí k internetu ve stanicích Anděl a Smíchovské nádraží na lince B.

Podle tiskové mluvčí dopravního podniku jsou stanice a tunely pokryty vysokorychlostní sítí LTE. Cestující tak nyní mohou používat internet ve 22 stanicích a přilehlých tunelech.

Do dvou týdnů bude signálem sítě LTE pokryt úsek mezi stanicemi Florenc a Invalidovna na lince B. „V úseku Křižíkova - Invalidovna byla síť LTE zprovozněna na konci letošního března,“ dodala Řehková.

V dalších stanicích linky A Staroměstská, Malostranská, Hradčanská, Dejvická a linky B Českomoravská budou mobilní služby k dispozici na začátku letošních letních prázdnin.

Naposledy byl signál v metru na konci dubna zaveden ve stanicích Muzeum a Můstek na trase A a v tunelu mezi nimi a začátkem dubna mezi stanicemi Křižíkova a Invalidovna na lince B.

Dozorčí rada DPP předloni schválila smlouvu s konsorciem operátorů, a to na 20 let, kdy za prvních deset let operátoři vyplatí DPP 120 milionů korun. Plánovaná nová linka D by se měla pokrývat signálem už při výstavbě. V pražském metru je nyní 61 stanic.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, MHD, komunikace, Dopravní podnik hl.m.Prahy, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.