Ze sloupů nesoucích trakční vedení tramvají zmizí na tři stovky reklamních nosičů. Obvodní soud pro Prahu 9 nařídil firmě Erflex nelegálně osazené nosiče odstranit. Společnost se u soudu hájila, že si reklamní plochy pronajala od firmy Rencar ze skupiny JCDecaux. Soud ale smlouvu mezi dopravním podnikem, kterému sloupy patří, a Rencar shledal za neplatnou.
S Rencar se o platnosti smluv mezi společnostmi pře dopravní podnik dlouhodobě. „Soudy vydaly další rozhodnutí, které potvrzuje správnost naší argumentace a oprávněnost našich nároků směrem ke společnosti Rencar. Aktuální rozhodnutí tak představuje další z úspěšných kroků ve sporech s Rencar, která využívala, a dokonce dále přenechávala třetím osobám reklamní plochy v majetku DPP neoprávněně a bez platné smlouvy," uvedl generální ředitel dopravního podniku Petr Witowski.
Společnost Erflex se u soudu bránila argumenty, že řádně uzavřela smlouvu o užívání sloupů s firmou Rencar, která si podle ní tyto plochy pronajala od dopravního podniku. „Z důvodu obstrukcí na straně Rencar však doposud s konečnou platností spor vyřešen nebyl," sdělil Ondřej Kubát z dopravního podniku. Obvodní soud pro Prahu 9 ve svém rozhodnutí rozhodl, že sporná smlouva mezi dopravním podnikem a Rencar z roku 1997 je neplatná pro nedostatečně sjednaný předmět smlouvy, a tedy ani společnost Erflex nemá právo majetek dopravního podniku reklamně užívat.
Francouzská JCDecaux v posledních letech přišla v Praze o dvě velké zakázky. Kromě kontraktu s magistrátem také v roce 2016 vypověděl právě DPP firmě Rencar z její skupiny smlouvu na reklamní plochy v MHD. Společnost následně krok napadla u soudu, spor dosud neskončil. JCDecaux kvůli postupu dopravního podniku požádala rovněž o mezinárodní arbitráž, ve které po České republice požaduje 553 milionů korun.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.