čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Zemřel moderátor pořadu Tak neváhej a toč! Eduard Hrubeš. Bylo mu 84 let

Ve věku 84 let dnes zemřel moderátor, hudebník a režisér Eduard Hrubeš. Uvedla to Česká televize a informaci záhy potvrdila Hrubešova dcera. Diváci oblíbeného moderátora znají ze Studia Jezerka, z Halabalašou nebo z populárního pořadu Tak neváhej a toč! Hrubeš byl známý také jako kapelník, konferenciér a banjista Velkopopovické Kozlovky.

Hrubeš působil také jako herec, skladatel a scenárista. V televizi i rozhlase se prezentoval svým specifickým humorem a nápaditými bonmoty. V roce 2009 získal cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství.

Pořady Poštovní schránka nebo Pokus pro dva

Hrubeš se narodil 27. prosince 1936 v Brně, absolvoval dokument na FAMU. Televize jej okouzlila koncem 50. let, nakonec se uchytil v armádní redakci tehdejší ČST. Mediálně se stal známým pořadem Poštovní schránka (se Saskií Burešovou) nebo soutěží Pokus pro dva (s Olgou Čuříkovou). Vlastní programy měl v rozhlase.

Kozlovka, kterou spoluzaložil v roce 1977, byla Hrubešovi zábavou i obživou v letech, kdy měl do oficiálních médii přístup zakázán. Na začátku 70. let nejprve po odchodu z televize dva roky alternoval s Miroslavem Horníčkem pražskou verzi slavného Kinoautomatu, potom se uchytil jako "potulný" konferenciér u muziky. Uváděl například Saloony Greenhornů či koncerty skupiny KTO.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Česká televize

Štítky ČR, zábava, hudba, lidé, Hrubeš, úmrtí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.