středa 16. června 2021 Zbyněk

Pražští hasiči asistovali při uzavření protipovodňových vrat Čertovky

V souvislosti s očekáváním 1. stupně povodňové aktivity na Vltavě uzavřeli potápěči pražských hasičů vrata Čertovky, a to ve spolupráci se Správou služeb hl. m. Prahy a Povodím Vltavy. Na místě byl také pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Potápěči pražských hasičů asistovali u uzavírání protipovodňových vrat přímo ve vodě a také kontrolovali jejich stav. S ředitelem pražských hasičů Luďkem Prudilem byl na místě také pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Praha se připravuje na povodně. Uzavírají se náplavky a protipovodňová vrata

Kvůli varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před zvýšenou hladinou řek pražský magistrát preventivně uzavře náplavky u Vltavy a protipovodňová vrata na Čertovce. Uvedl to mluvčí města Vít Hofman. Meteorologové po vydatných deštích...

Vedení města, složky IZS a další organizace zůstávají v pohotovosti a situaci budou nadále sledovat a vyhodnocovat. První povodňový stupeň nastal na základě vyhlášené výstrahy ČHMÚ. Ten může formálně nastat vyhlášením výstrahy nebo přesahem průtoku 450 metrů krychlových za sekundu,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Hasiči Praha

Štítky hasiči, Praha, voda, Čertovka, protipovodňová vrata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.