pátek 30. září 2022 Jeroným

Na radnici Prahy 8 vlaje ruská vlajka, zlobí se lidé. Máme jen hodně podobnou, vysvětluje starosta

Starosta městské části Praha 8 Ondřej Gros (ODS) na svých sociálních sítích informoval o tom, že v posledních dnech musí reagovat na kuriózní stížnosti veřejnosti. „V poslední době se nám objevuje takový nešvar,“ napsal. „Vyskytly se útoky, že je na radnici Prahy 8 vyvěšena vlajka Ruska,“ pokračoval a vysvětlil, že vlajka Prahy 8 je nápadně podobná té ruské.

„Jde o vlajku Prahy 8, která nemá pruhy tři, ale čtyři“

Stížnosti od veřejnosti na podporu ruské agrese na Ukrajině musel v posledních dnech vysvětlovat starosta městské části Praha 8, která má radnici na Libeňském zámku. Lidé se starosty ptali, zda na radnici Prahy 8 opravdu vlaje ruská vlajka. „Nikoliv, jde o vlajku Prahy 8, která nemá pruhy tři, ale čtyři. Barvy v pořadí shora modrá, bílá, červená a modrá,“ vysvětlil na sociálních sítích starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Barvy na praporu osmé městské části, který je podle starosty parlamentem schválen přes dvacet let, mají své opodstatnění. Bílá a červená jsou historické české barvy, dva modré pruhy reprezentují dvě řeky, a to Vltavu a Rokytku. „S Ruskem nemají nic společného,“ dodal.

Největší radost mám z toho, jak se lidé na Osmičce chovali během covidové krize, říká starosta Prahy 8 Ondřej Gros

Pražská Drbna pokračuje v sérii rozhovorů se starostkami a starosty jednotlivých městských částí. Se starostou Prahy 8 Ondřejem Grosem (ODS) jsme si povídali například o bezpečnosti v Praze 8 a o nutnosti navýšit především v okolí stanic metra...

Existují i normální Rusové, člověk musí být dobrým příkladem, říká Kirill, který v Praze žije deset let

Kirill Uljanov vyrůstal v Nižněvartovsku na Sibiři. Do Prahy přišel před deseti lety, když mu bylo sedmnáct. Dnes pracuje jako analytik v IT firmě, nejen o víkendech ho lidé mohou potkat v holešovickém klubu Wildt, který spolu se svými kamarády...

„Jistou naději skýtá ještě oční lékař“

Zatímco vlajka Prahy 8 má čtyři pruhy, na ruské jsou jen tři, a to v rozdílném barevném seřazení. Bílá na ruské vlajce symbolizuje mír a svobodu, modrá barva má být symbolem stálosti a víry a červená symbolizuje energii a krev, která tekla za vlast a absolutistické vlády.

„Takže bych poprosil, nejdřív se pořádně podívat, když si nejste jisti, použít Google. Po zjištění rozdílu se zase uklidnit,“ napsal starosta. „V případě, že vám ani strýček Google nepomůže, jistou naději skýtá ještě oční lékař,“ uzavřel humornou vložkou.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Praha 8

Štítky vlajka, Rusko, Ukrajina, konflikt, starosta, Ondřej Gros, Praha 8

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.