pondělí 23. května 2022 Vladimír

ANKETA: Má radnice mozaiková křesla vrátit, nebo odkoupit? Jedno stojí 350 tisíc korun

V červenci loňského roku byla v rámci projektu Sculpture Line u vchodu na Dětský ostrov v Praze 5 instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru. Praha 5 měla dosud křesla jen zapůjčená, domluvená doba však uplynula a Praha 5 u občanů zjišťuje, zda má křesla odkoupit a nechat je na místě dál, nebo je vrátit.

Sochařský festival Sculpture Line je dlouhodobý umělecký projekt, který instalací soch do veřejného prostoru rozšiřuje kulturní a umělecký potenciál dané lokality. První ročník proběhl v Praze v roce 2015 a iniciovali jej sami umělci, kteří cítili přirozenou potřebu svá díla vytrhnout z víceméně sterilního prostředí galerie a nabídnout je širokému publiku.

„Vyrobit taková křesla není jednoduchý proces. Je to taková železobetonová skořepina z vysokopálené šamotové hlíny s vrstvou keramiky nahoře, aby to celé drželo pohromadě,“ vysvětlila autorka křesel Alexandra Koláčková.

Jedinečné posezení v pražských ulicích. U Dětského ostrova mají mozaiková křesla

Návštěvníci Prahy 5 se mohou těšit na nové posezení. V rámci Mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line byla u vchodu na Dětský ostrov instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se...

Mozaiková křesla, která stojí na Janáčkově nábřeží u Dětského ostrova, měla městská část jen zapůjčená. Jejich instalace měla za úkol zpestřit veřejný prostor a přiblížit umění všem bez rozdílu. Cena za jedno křeslo je 350 tisíc korun. Nyní se rozhoduje o jejich budoucnosti. Přejete si, aby byla křesla zachována, nebo ne? Vyjádřete se v anketě, v komentářích a vyplňte dotazník městské části.

Má radnice mozaiková křesla vrátit, nebo odkoupit?

Celkem hlasovalo431 čtenářů

Hodnocení článku je 62 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Praha 5

Štítky anketa, mozaiková křesla, Sculpture Line, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.