středa 16. června 2021 Zbyněk

V Praze 10 se otevře nové centrum pro mládež. Provozovat ho bude organizace YMCA

V polovině roku má v pražských Vršovicích začít fungovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, které bude provozovat mládežnická organizace YMCA. Desítka pro účely centra postavila novou budovu na místě ruiny mateřské školy. Práce na stavbě začaly v září 2019 a byly dokončeny koncem ledna. Podle dostupných informací vyšla stavba na 15,7 milionu korun.

Centrem denně může projít až třicet klientů

Nová bezbariérová budova se nachází poblíž ulice Připotoční v zeleni mezi Botičem a sportovišti Lokomotivy Vršovice. „Dříve tu stála ruina mateřské školy postavené v 50. letech. Původně jsme zamýšleli budovu pro nový účel zrekonstruovat, ale vzhledem k velmi špatné statice budovy byl nakonec celý objekt zbourán a postaven nový,“ uvedl radní Desítky Michal Kočí (Piráti).

Radnice vypsala na provozovatele zařízení soutěž. V té zvítězila organizace YMCA. „Denně službou může projít až třicet klientů, kteří jsou ohroženi společensky nežádoucími jevy anebo žijí v konfliktu se společností a jejími normami,“ uvedl ředitel YMCA Praha Petr Bruna.

Podle něj budou moct pracovníci pomoct mladým lidem s problémy ve škole, v rodině nebo jim pomoct rozvíjet pozitivní vztah k sobě samým. „Nabízet budeme pravidelné rozvojové zájmové činnosti (výtvarného, sportovního a hudebního charakteru), doučování a pomoc s přípravou do školy, popovídání o těžkostech, aktivní a smysluplné trávení volného času,“ doplnil Bruna.

Ohodnoť článek

Foto Praha 10

Štítky ČR, správa, sociální, vzdělání, Praha 10

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.