středa 21. října 2020 Brigita

FOTO: Práce v Čelakovského sadech pokračují. Chystá se instalace kamerového systému

Národní muzeum je významnou pražskou dominantou. Proto si jistě zaslouží, aby se v tamních Čelakovského sadech cítili Pražané a návštěvníci metropole příjemně a bezpečně. Z toho důvodu tam během rekonstrukce proběhla rozsáhlá revitalizace, která vrátila tomuto místu čistotu a důstojný vzhled. Tím však iniciativa Prahy 1 neskončila. Městská část převzala od Dopravního podniku hlavního města Prahy starost o tři větrací šachty metra s cílem udržet jejich čistotu a využít je v rámci posilování bezpečnosti.

„Větrací šachty z pražského metra jsou ve vlastnictví Dopravního podniku hlavního města Prahy, proto vstoupila Praha 1 do jednání o možné správě, aby byl tento majetek řádně udržovaný a odpovídal stavu Pražské památkové rezervace a především nově zrekonstruovanému parku Čelakovského sady,“ uvedl radní Prahy 1 Richard Bureš, do jehož kompetence patří doprava, životní prostředí a úklid, informatika a smart cities.

Fantom z Karlova mostu

Právě v Čelakovského sadech bylo zahájeno čištění první větrací šachty od graffiti a nánosů smogu. To zde zajišťuje Miloslav Černý, s nímž navázala městská část dlouhodobou spolupráci.

„Pan Černý používá především páru doplněnou o potřebný tlak a přípravky, které nepatří k nejagresivnější chemii, aby nedošlo k poškození zeleně a parku. Oceňuji, že nás kolegové z Dopravního podniku vyslyšeli, a velmi jim za tuto úspěšnou spolupráci děkuji,“ vysvětlil Bureš.

Instalace kamer

Zároveň Praha 1 zahájila dialog o umístění městského kamerového systému na konstrukci očištěného větracího tubusu metra v Čelakovského sadech. Ten má velmi dobrou a taktickou pozici ve vrchní části parku, s připojením elektřiny a optického vedení, kdy lze při ideálním umístění kamerového systému pokrýt dvě třetiny celého parku, a to bez jakékoliv redukce místní zeleně.

Městská část vybuduje toto stanoviště ze svého rozpočtu, aby tak přispěla k vyšší bezpečnosti tohoto místa. V první etapě byl očištěn a opraven tubus, aby již nehyzdil krásně revitalizovaný park. V druhé etapě proběhnou práce na umístění stanoviště městského kamerového systému. Důvodem je značný nárůst závažné trestné činnosti právě v tomto místě. To vše by pak dohromady mělo přispět k tomu, že se park opět stane oblíbenou odpočinkovou zónou v sousedství historické budovy Národního muzea.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MČ Praha 1

Štítky Čelakovského sady, park, obnova, Praha 1

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.