čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

FOTO: Praha 1 zvelebuje Čelakovského sady. Podívejte se, k jakým změnám už došlo

Okolí Národního muzea je nezanedbatelnou vizitkou Prahy. Proto v tamním parku během rozsáhlé rekonstrukce muzea proběhla také revitalizace, která vrátila onomu místu čistotu a důstojný vzhled. Cílem bylo, aby se v Čelakovského sadech cítili bezpečně a příjemně jak návštěvníci metropole, tak Pražané.

Péče o větrací šachty pražského metra

Dopravní podnik hlavního města Prahy pečuje o tři větrací šachty pražského metra na našem území. Městská část Praha 1 se rozhodla tuto starost převzít. Hlavní motivací bylo udržet čistotu šachet a umožnit jejich další využití v rámci bezpečnosti. Právě v Čelakovského sadech bylo zahájeno čištění první z nich od graffiti a nánosů smogu.

„Větrací šachty z pražského metra jsou ve vlastnictví Dopravního podniku hlavního města Prahy, a proto Praha 1 vstoupila do jednání o možné správě, aby byl tento majetek řádně udržovaný a aby odpovídal stavu Pražské památkové rezervace a především nové podobě Čelakovského sadů,“ uvedl radní Prahy 1 Richard Bureš, do jehož kompetence patří doprava, životní prostředí a úklid, informatika a smart cities.

Kamerový systém

Zároveň Praha 1 zahájila také dialog o umístění městského kamerového systému na konstrukci očištěného větracího tubusu metra v Čelakovského sadech. Ten má velmi dobrou a taktickou pozici ve vrchní části parku s připojením elektřiny a optického vedení. Při ideálním umístění kamerového systému lze pokrýt dvě třetiny celého parku bez jakékoliv redukce zeleně.

První etapa započala očištěním a opravou tubusu, aby již nekazil dojem z revitalizovaného parku. Graffiti bylo likvidováno co nejšetrněji tak, aby nedošlo k poškození zeleně a životního prostředí. V druhé etapě pak budou následovat práce na umístění stanoviště městského kamerového systému, které by mělo začít fungovat již na konci prázdnin. Důvodem je nárůst závažné trestné činnosti právě v onom místě. Proto se vedení Městské části Praha 1 rozhodlo v součinnosti s Policií ČR tuto situaci řešit, aby park nadále zůstal oblíbenou odpočinkovou zónou v sousedství impozantní historické budovy Národního muzea.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MČ Praha 1

Štítky Čelakovského sady, park, obnova, Praha 1

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.