středa 8. dubna 2020 Ema

Do stanu na Mariánském náměstí mohou lidé nosit roušky. Dobrovolníci je dají seniorům

Na Mariánském náměstí v centru Prahy se dnes otevřel sběrný stan, kam mohou lidé nosit ručně vyráběné roušky pomáhající proti šíření koronaviru. Po sterilizaci v Nemocnici Na Františku je budou dobrovolníci roznášet seniorům, do zdravotnických zařízení, léčeben a dalším potřebným. Akci pořádá magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem.

Zájemci mohou nosit roušky do stanu každý den od 9:00 do 18:00. Organizátoři uvedli, že budou přijímat roušky ze stoprocentní bavlny, ideálně bez gumiček, což ale není podmínkou.

Jak správně pečovat o bavlněnou roušku? Po každém použití sterilizovat a skladovat na vydezinfikovaném místě

Už několik dní nemohou lidé v Česku vycházet z domovů bez zakrytých úst a nosu. Nedostatek ochranných pomůcek mnozí vyřešili doma vyrobenými bavlněnými rouškami. Proto, aby byly co nejvíce funkční, je nutné o ně také správně pečovat. Víte, jaká...

Roušky budou směřovat lidem, kteří je podle vedení hlavního města potřebují nejvíc - pracovníkům sociálních služeb, seniorům, postiženým nebo příslušníkům integrovaného záchranného systému.

Vedení Prahy si stejně jako některé kraje dlouhodobě stěžuje na nedostatek ochranných prostředků od státu, snaží se proto ochranné pomůcky získat i z dalších zdrojů. Největší dodávkou má být nákup tří milionů roušek a půl milionu respirátorů za 123 milionů korun z Turecka a Indie.

VIDEO: Střílejte po lidech, ať sundaj ty roušky, říká žena zachycená v pražském autobusu

Na facebooku se dnes dopoledne objevilo video z pražské autobusové linky 141. Video zachycuje hádku dvou lidí. Jedním z účastníků hádky je muž s rouškou, který natáčí ženu bez roušky. Muž na ženu křičí, ať si roušku nasadí. Po krátké názorové...

V celé zemi platí kvůli šíření koronavirové nákazy stav nouze a platí nebývalá omezení ve všech sférách života i ekonomiky. Ven by lidé měli vycházet jen v nezbytných případech, a to pouze se zakrytými ústy a nosem.

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, omezení, roušky, stan, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.