pondělí 4. července 2022 Prokop

Pražští squashisté jsou nejlepší z republiky. SC Strahov má jednadvacátý mistrovský titul

Squashisté z klubu SC Strahov potvrdili své bezkonkurenční postavení mezi ostatními republikovými kluby, když v neděli získali už 21. mistrovský titul v extralize týmů. Finále se hrálo v Brně, kde pražští squashisté porazili Viktorii Brno Sportprofit bez ztráty setu. K zisku titulu Strahovu pomohli bývalý mistr světa ve squashi Francouz Grégory Gaultier a Angličan Robert Downer.

„Obhajoba titulu byla jednodušší, než jsme mysleli“

„Tři naše spoluhráče jsme měli na mistrovství světa v Egyptě a do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo bude hrát. Nakonec se ukázalo, že ani soupeři nenastoupili úplně v plné síle a obhajoba titulu byla jednodušší, než jsme mysleli,“ uvedl v podkladům pro novináře David Zeman ze Strahova. Za druhým Brnem skončili třetí Buldoci z Hradce Králové. Ženskou extraligu opanoval tým Moravské Slavie Dream team z Brna.

Hráči Strahova si v semifinále extraligy v sobotu poradili s SC Fajne z Ostravy. Francouz Gaultier ve službách Strahova porazil úřadujícího domácího šampiona Jakuba Solnického 3:0 na sety, bod pro Ostravu vybojoval Viktor Byrtus, když v pětisetové bitvě vyhrál nad Downerem, ale Francouz Joan Lezaud za Strahov nedal šanci Alexi Kelarovi ze Slovenska a Davidu Zemanovi stačilo vyhrát dva sety.

Strahov se stal dobře známou evropskou squashovou akademií

V neděli bylo na programu finále, ve kterém Gaultier porazil 3:0 na sety Daniela Mekbiba a další body přidali opět Downer a Lezaud. „Strahov se stal dobře známou evropskou squashovou akademií a stále více mezinárodních hráčů jezdí sem trénovat. Tím se zvedá kvalita všech hráčů, navíc za nás můžou tito hráči nastoupit právě třeba v ligových zápasech,“ řekl Zeman.

Titul v ženské extralize vybojovaly hráčky Moravské Slavie Dream team, které přehrály tým Squash Modrý svět E. Dvě klíčové výhry získaly pro brněnský tým Olga Kolářová a Eliška Jičínská. Třetí místo skončil tým Girl power, který měl v sestavě Natálii Babjukovou a Evu Feřtekovou.

Ohodnoť článek

Foto Czech Squash

Štítky sport, squash, titul, Strahov, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.