Počasí dnes19 °C, zítra22 °C

Souboj o druhé místo vyhrála Sparta. Pražané porazili Mladou Boleslav 6:2

Pátý domácí zápas v řadě čekal hokejisty pražské Sparty. Tentokrát je vyzvala Mladá Boleslav, která bodovala sedmkrát za sebou. Bruslařský klub ale odjel z pražské O2 Areny bodově naprázdno. HC Sparta Praha porazila Mladou Boleslav 6:2.

Oba týmy nastoupily do utkání s vědomím, že se vítěz tohoto klání posune na druhé místo v tabulce extraligy. Lepší úvod do zápasu měli domácí hokejisté, kteří v 5. minutě poprvé rozezněli gólovou sirénu. Kanadského gólmana Justina Peterse překonal střelou z první Michal Řepík, kterého přesně našel Lukáš Pech. O největší šanci hostů se v první třetině postaral Radim Zohorna, který ovšem nepřehodil kotouč přes beton Jakuba Sedláčka.

Boleslav nedokázala vzdorovat

Mladoboleslavská obrana byla před úterním zápasem nejlepší v lize, hosté totiž inkasovali nejméně gólů ze všech českých týmů. Domácí mužstvo je ale o toto prvenství připravilo. V druhé třetině totiž Mladé Boleslavi nastřílelo tři další branky. V druhém gólu domácích měl zase ruce Lukáš Pech, který krásnou žabičkou nahrál Andreji Kudrnovi a ten navýšil skóre na 2:0.

Hosté měli pech, Sparta zase Pecha

Ve 29. minutě zápasu opět úřadovala sparťanská dvojice Řepík-Pech. Prvně jmenovaný si připsal svůj druhý gól. Gólman Peters po přihrávce Pecha nevěděl, kde mu hlava stojí a inkasoval v oslabení. Hostující tým se snažil vrátit do zápasu, ale proti byla domácí Sparta. Svůj den měl Lukáš Pech, který se tentokrát už zapsal jako střelec branky. Forman krásně vyslal najetého Pecha, ten využil šanci a poslal Spartu do čtyřgólového vedení.

Mladá Boleslav přeci jenom vstřelila v zápase první gól. V přesilové hře se o něj postaral Radim Zohorna. Domácí gólman Jakub Sedláček si tak musel nechat zajít chuť na první nulu v této sezoně. Hokejisté Sparty definitivně zhatili šance Mladé Boleslavi deset minut před koncem zápasu. Ve dvojnásobné přesilovce, kdy domácí tým hrál šest na tři, se prosadil Matúš Sukeľ. Skóre tím vzrostlo na 5:1. Za hosty snížil na 5:2 Jan Stránský, který využil mladoboleslavskou přesilovku. Konečný stav 6:2 určil necelé dvě minuty před koncem utkání David Dvořáček.

Více než týdenní pauza

Sparta se výhrou nad Mladou Boleslaví posunula na druhé místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl jednoznačně Lukáš Pech, který byl kromě jediné výjimky u všech sparťanských gólů. Další zápas odehraje Sparta Praha až 27. února v Kladně.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Řepík (Pech), 22. Kudrna (Pech, Buchtele), 29. Řepík (Pech), 38. Pech (Forman, Blain), 50. Sukeľ, 59. Dvořáček (Vitouch) – 43. R. Zohorna (Zbořil), 54. J. Stránský (Bernad)

HC Sparta Praha: J. Sedláček (Cichoň) – Kalina, Blain, Jurčina, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, Poizl – Rousek, Sukeľ, Řepík – Říčka, V. Růžička, Kudrna – Buchtele, Pech, Forman – Dvořáček, Vitouch, Pšenička.

BK Mladá Boleslav: Peters (Krošelj) – Hrdinka, Ševc, Dlapa, Pláněk, Hrbas, Fillman, Bernad – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – J. Stránský, Najman, P. Kousal.