Počasí dnes7 °C, zítra8 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Sparta zdolala Olomouc 3:0, Bohemka remizovala v Brně bez branek

Fotbalisté Sparty ve druhém kole první ligy doma porazili Olomouc 3:0 a v nové sezoně i podruhé zvítězili. Letenští jsou spolu s pražským rivalem a obhájcem titulu Slavií jediní v tabulce s plným počtem bodů. Bohemka získala bod za bezbrankovou remízu v Brně.

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

parťané rozhodli zápas s Olomoucí už v závěru prvního poločasu, kdy se dvakrát trefil Lukáš Juliš, který v jarní části minulé sezony hostoval právě v Sigmě. V 89. minutě přidal třetí branku favorita střídající Libor Kozák. Pražané potvrdili úvodní triumf 4:1 v Brně, Hanáci nenavázali na minulou výhru 1:0 nad Libercem.

Branky: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák. ŽK: Štetina – Hála, Greššák, González, Radić. Rozhodčí: Orel, Blažej, Hock.
Diváci: 4613.
Sparta: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček (90. Trávník), LK37, Dočkal (90. Souček), Hanousek – Hložek (81. Karabec), Juliš (74. Kozák).
Olomouc: Mandous – Hála, Jemelka, Hubník, Zmrzlý – Houska (79. Daněk), Zahradníček (84. Látal), Greššák (59. Zifčák), Breite, Falta (46. González) – Nešpor (79. Radić).

FC Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905

Brno doma remizovalo 0:0 s Bohemians 1905. Moravský nováček získal první bod po návratu mezi elitu, "Klokani" mají po dvou kolech čtyři body a v nové sezoně ještě neinkasovali. V souboji těchto dvou týmů na hřišti Zbrojovky nepadl gól potřetí za sebou. Nejblíže brance byl v 54. minutě domácí Jan Hladík, který trefil spojnici břevna a tyče.

Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Dresler – Černý.
Žluté karty: 65. Sedlák, 89. Čermák - 90. Ljovin.
FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský (C), Šural (87. Endl), Černín, Moravec – Vaněk (65. Koudelka), Sedlák, Čermák, Fousek (65. Pachlopník) – Hladík (69. Vintr), Růsek.
Bohemians 1905: Le Giang – Bartek (90. Pokorný), Bederka, Köstl, M. Dostál – Vaníček (90. Novák), Vacek (69. Nečas), Ljovin, Jindřišek (C), Hronek (86. Vondra) – Puškáč (86. Osmančík).

Slavia doma už v sobotu porazila Příbram 3:0 i díky proměněné penaltě brankáře Ondřeje Koláře.

Fotbalisté Slavie porazili Příbram 3:0, trefil se i brankář Kolář

Fotbalisté mistrovské Slavie vyhráli ve 2. kole první ligy nad Příbramí 3:0. Pražané navázali na úvodní vítězství 6:0 z Českých Budějovic a bez ztráty bodu vedou neúplnou tabulku. Červenobílí porazili Příbram v lize podeváté za sebou díky gólům...