Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Pátek 14. června 2024  |  Svátek má Roland
Bez reklam

Rakušan chce s policií a pořadateli řešit bezpečnostní opatření na fotbalových stadionech

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce v reakci na zásah policistů po sobotním zápase Mladé Boleslavi a Sparty svolat pracovní skupinu složenou z policie a zástupců všech fotbalových klubů, se kterou chce otevřít nastavení bezpečnostních opatření na stadionech. Rakušan se už také ve věci obrátil na policejního prezidenta, po kterém žádal více informací o policejním zákroku na stadionu.

Podle ministra pochybila pořadatelská služba, která nezvládla situaci. Policisté na stadionech zasahují jen v případech, kdy to nezvládnou pořadatelé a hrozí bezprostřední nebezpečí, dodal. Policie po zásahu vyhodnocuje kamerové záznamy. Oprávněnost zásahu posuzuje odbor vnitřní kontroly středočeského krajského ředitelství, řekla  policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Událostmi po utkání se bude zabývat také Ligová fotbalová asociace.

Několik přestupků v sobotu policie zaevidovala, počet ale zveřejní až po přezkoumání kamerových záznamů. „S využitím kamerových záznamů nyní vyhodnocujeme celé opatření, a to jak protiprávního nebo přestupkového jednání, tak policejního zákroku, včetně použití donucovacích prostředků," řekla Schneeweissová. Fanoušci v sobotu po vniknutí na hrací plochu například použili nepovolenou pyrotechniku.

Policii na hřiště povolali organizátoři. „Důvod je bezpečnost, majetek a ochrana hráčů na trávníku. Co se týká ligového titulu, tak každý klub by asi požádal o součinnost policie," řekl televizi Nova ředitel komunikace FK Mladá Boleslav Jiří Koros.

Událostmi po utkání se bude zabývat i Ligová fotbalová asociace, nyní shromažďuje informace a podněty a je v kontaktu s oběma kluby, zejména s pořádajícím domácím, uvedl mluvčí LFA Pavel Jahoda. „Bezpečnostní manažer LFA už během víkendu navázal kontakt přímo s prezidiem Policie ČR, od kterého si vyžádal detailní vysvětlení kroků bezpečnostních složek. Událostmi po utkání Mladá Boleslav - Sparta Praha se bude také zabývat na svém zítřejším (úterním) zasedání Ligový výbor LFA a řešit je bude rovněž Disciplinární komise LFA," uvedl Jahoda.

Na sociální síti X se v neděli také objevila fotografie, na které kapitán Sparty Ladislav Krejčí nedlouho po sobotním utkání podepisuje jednomu z příznivců dres s nápisem "Jude Slavie" a číslem 88. Jednáním kapitána se ale pražská policie nezabývá. Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík řekl, že podle kriminalistů není trestné.

Záchranáři po zásahu v Mladé Boleslavi ošetřili čtyři lidi. „Tři byli po ošetření ponecháni na místě, jednoho muže, u kterého měl lékař podezření na zlomenou klíční kost, jsme po ošetření vezli do nemocnice v Mladé Boleslavi," řekla mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

Na konci zápasu se podél východní i protilehlé tribuny rozestavili pořadatelé, které doplnili těžkooděnci, čímž zabránili masivnímu vstupu diváků na trávník po závěrečném hvizdu. Přesto se několik desítek lidí na hřiště dostalo, hráče Sparty plácali po zádech a fotili se s nimi.

Sparta v sobotu v Mladé Boleslavi zvítězila 5:0 a obhájila ligový titul.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto AC Sparta Praha

Štítky fotbal, policie, Rakušan, pořadatelé

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Rakušan chce s policií a pořadateli řešit bezpečnostní opatření na fotbalových stadionech  |  Fotbal  |  Sport  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.