pátek 17. září 2021 Naděžda

Olympijský festival v Praze začíná. Jako první dorazily Eva Samková a Andrea Hlaváčková

V pátek 23. července se v devět hodin ráno otevřely brány pražského Olympijského festivalu. Jako první návštěvnice do areálu Olymp Centra sportu vstoupila olympijská vítězka Eva Samková. Spolu s ní se slavnostního otevření bran zúčastnila i úspěšná teniska Andrea Hlaváčková.

Slavností zahájení za účasti známých sportovců

Samková spolu s ostatními sledovala zahájení olympijských her a kromě toho se zhostila také role moderátorky Festivalových vteřin. Tento pořad bude možné sledovat po Brankách, bodech, vteřinách na obrazovkách České televize.

Slavnostní zahájení Olympijského festivali v Praze začalo ve 12 hodin, a to za účasti cyklisty Romana Kreuzigera a kladivářky Kateřiny Šafránkové. Oba návštěvníkům představí olympijskou nástupovou kolekci spolu s návrhářkou Zuzanou Osako. Všichni společně pak sledovali zahajovací ceremoniál olympijských her v Tokiu, který začal ve 13 hodin. V areálu festivalu jej bylo možné zhlédnout na velkoplošné obrazovce na hlavním pódiu.

Organizátoři doporučují rezervovat vstupenky

Vzhledem k vládním opatřením je kapacita areálu omezená. Organizátoři tak doporučují provést rezervaci a zakoupit vstupenku na konkrétní den předem na stránkách Olympijského festivalu. V případě, že bude volná kapacita areálu, bude možné zakoupit vstupneku i na místě. O volné kapacitě se návštěvníci dozví na hlavní strance webu.

Pražský Olympijský festival nabídne 47 sportů k vyzkoušení i přímý přenos začátku her v Tokiu

V pražské Stromovce se bude při příležitosti her v Tokiu konat Olympijský festival. Své brány otevře 23. července v devět hodin dopoledne. Sportovní nadšenci si budou moci vyzkoušet 47 sportů, například tenis, florbal, lukostřelbu nebo atletiku....

Při vstupu do areálu se musejí lidé prokázat bezinfekčností, a to buď platným QR kódem v aplikaci Tečka, certifikátem o provedené vakcinaci (vstup bude možný nejdříve 15. den po dokončením očkování). Dále cerifikátem o prodělané nemoci, negativním PCR testem ne starším než sedm dní, negativním antigenním testem, který ale nesmí být starší než 72 hodin.

Návštěvníkům bude na místě k dispozici rovněž testovací centrum Anygence, a to před vstupem do areálu. Děti do šesti let prokazovat bezinfekčnost nemusejí, pro děti od sedmi do dvanácti let nabízejí organizátoři v testovacím centru neinvazivní antigenní test ze slin.

Čestné prohlášení o provedeném testu určeném pro sebetestování nebudou organizátoři akceptovat.

Ohodnoť článek

Foto Olympijský festival

Štítky sport, olympiáda, Olympijský festival, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.