středa 30. listopadu 2022 Ondřej

Nejčtenější

V Praze zatkli tři dealery drog. Za prodej marihuany jim hrozí až deset let vězení

Pražští kriminalisté zadrželi tři muže, kteří v provozovnách na Žižkově prodávali marihuanu. Provedli víc než sto šedesát obchodů a do vězení mohou až na deset let.

VIZUALIZACE: Železniční most na Výtoni se změní k nepoznání. Z původního zůstanou jen pilíře, stát bude dvě miliardy

Správa železnic představila novou podobu vyšehradského železničního mostu spojujícího Nové Město a Smíchov. Ze starého zbydou jen pilíře a usadí na ně novou, tříkolejní konstrukci. Stát by měl dvě miliardy korun, se začátkem stavby se počítá na rok...

Noční havárie teplovodu dnes na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do dvacet tisíc domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části...

Pražská plynárenská od ledna zdraží plyn u hlavního tarifu

Energetická společnost Pražská plynárenská zvýší od začátku příštího roku ceny u svého základního tarifu Standard, a to v průměru o 11,2 procenta. Zákazníci tak budou platit zastropované ceny. U ostatních tarifů se ceny měnit nebudou.

POLITICKÁ KORIDA: Zvládla Praha migrační vlnu z Ukrajiny? Odpovídají zastupitelé

Hlavní město vyzvalo vládu České republiky, aby pro případ příchodu dalších uprchlíků z Ukrajiny připravila plán pro jejich přerozdělení. Praha by tedy chtěla být připravena na případnou druhou vlnu lidí, kteří by uprchli z Ukrajiny, kvůli...

Pražští hygienici rozdali v říjnu skoro třicet pokut. Nelíbil se jim mastný strop a špína

Hygienická stanice hlavního města vyslala v říjnu své zaměstnance na víc než 180 kontrol restauračních zařízení. V nich rozdali 26 pokut za skoro 170 tisíc korun, třeba za mastnotu kapající ze stropu nebo špinavé mrazáky a lednice.

Kaplička u Hamerského rybníka se dočkala opravy

Kaplička u Hamerského rybníka je cílem vandalů a letošní oprava není první. Klasicistní objekt dostal novou fasádu a střechu a byl také vyměněn dřevěný sedák uvnitř. Napravení vandalství vyšlo Desítku na zhruba 200 tisíc korun.

V pražské zoo se narodila mláďata želvy záhadné. Je to neprozkoumaný druh

Chovatelé v Zoo Praha přivítali tři nové obyvatele pavilonu Indonéská džungle. Vylíhla se mláďata želvy záhadné, o které toho vědci stále moc neví. Druh popsali teprve před čtrnácti lety a stále ho zkoumají.

Dopravní podnik vyslal do ulic Prahy deset vánočních vozů

Po Praze bude až do začátku ledna jezdit desítka vánočně nazdobených tramvají a autobusů. K tomu dopravní podnik nechal zkrášlit i oba vozy lanovky na Petřín a muzeum hromadné dopravy.

Praha daruje Ukrajině topidla, elektrocentrály a zdravotnický materiál. Schválili to zastupitelé

Praha pošle na Ukrajinu pro Kyjev a Mykolaiv 626 naftových topidel a 18 elektrocentrál z majetku Správy služeb hlavního města Prahy. Rozhodli o tom rozhodli městští zastupitelé. Vybavení má podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) pořizovací hodnotu 15...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.