St 12. 8. 2026Klára
Kultura

Bývalá pražská primátorka Krnáčová vydá román Hybris

ČČTK / Michael Daněk1 minuta čtení9. 1. 2020, 7:50
ilustrační foto.
ilustrační foto. · Foto: ANO

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vydá letos román Hybris. Bude to kriminální příběh z pražské komunální politiky, jehož hrdinou je podle anotace knihy nesmlouvavý primátor. Kniha vyjde letos v dubnu. Vyplývá to z edičního plánu nakladatelství Mladá fronta (MF) a vyjádření mluvčí MF Pavlíny Míčové. Krnáčová byla primátorkou v letech 2014 až 2018.

Krnáčová se narodila 26. září 1960 v Bratislavě. Vystudovala obor věda o výtvarném umění a jazyky na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, později získala titul MBA na Univerzitě Vincence z Pauly (DePaul University) v Chicagu v USA.

Příběh na více než 230 stránkách knihy začíná podle anotace v edičním plánu nálezem dvou mrtvol v továrně. Identitu mrtvých není možno určit. Na pozadí vyšetřování se následně odvíjí příběh odhalující praktiky z prostředí komunální politiky. Součástí příběhu je také vyšetřování korupce v největším městském podniku a na scéně se objeví nesmlouvavý primátor. "Ten je trnem v oku všem: svému klubu, své straně a také zločincům," píše se v anotaci.

Původně se román jmenoval Hydra, a je tak uveden i v edičním plánu na webu MF. Nový název Hybris pochází, stejně jako mytické stvoření hydra, z antického Řecka. Hybris znamená domýšlivost a toto slovo také označovalo člověka, který překračuje svým jednáním hranice vymezené bohy či vládcem, a riskuje tak trest. "U literatury - a platí to i pro žánrovou literaturu - není nikdy jasné, nakolik se příběh prolíná s fikcí. Nakolik do literatury vstupuje realita, je věcí autorské licence a čtenářovy schopnosti číst mezi řádky," sdělil k románu redaktor knižní divize MF Tomáš Dimter.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook