pondělí 4. července 2022 Prokop

VIDEO: Pojď se prát, provokoval muž strážníka. Souboj nevyhrál

Neměl psa na vodítku, popíjel na zastávce a ještě se chtěl prát. Muž sedící na náměstí Míru nerad slyšel připomínky ke svému chování od strážníka městské policie a vyzval ho k bitce. Ten ho ale rychle zpacifikoval a připoutal k zábradlí.

Strážník si muže s plechovkou piva a psem bez vodítka všiml na tramvajové zastávce na náměstí Míru 17. června před pátou odpoledne. „Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá. Když ho strážník ještě upozornil, že pije alkohol, kde je to zakázáno, mrsknul plechovkou s pivem na zastávku. Procházející žena naštěstí uskočila,“ uvedla na Facebooku mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Muž strážníkovi sprostě nadával a vyzýval k bitce. Když si pak zapnul osobní kameru, rozlítilo to sedmatřicetiletého muže tak, že se rozhodl zaútočit.

„Strážník upustil od další výzvy a agresivního muže zpacifikoval pomocí donucovacích prostředků a pouty ho připoutal k zábradlí kolem záhonu. Celý zákrok komplikoval kolem pobíhající štěkající pes,“ dodala Seifertová.

Celé chování výtržníka zachytila kamera ve funkci mezipaměti. Bude se jím zabývat státní policie.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hlavního města Prahy

Štítky městská policie, pes, opilec, nadávky, výtržnictví, zadržení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.