Kauza posprejovaného Karlova mostu nekončí. Jeden z německých turistů, který most posprejoval, nesouhlasí s roční podmínkou a stotisícovou pokutou a proto se odvolal. Třicetiletý Benjamin Wittig tak stane opět před soudem, tentokrát před městským odvolacím.
Už před měsícem Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že graffiti na historické památce nastříkala dvojice bratrů z Německa. A zatímco mladší Niclas Steiger vinu přijal a proti rozsudku se neodvolal, jeho starší bratr Benjamin Wittig podal odvolání.
Soudkyně sice ve svém rozsudku uznala, že hlavnímu městu Praha vznikla posprejováním mostu škoda, kvůli způsobu odstranění nápisu však ponechala na magistrátu, aby si náhradu vymohl v civilním řízení.
Dvojici podle jejího verdiktu usvědčily výpovědi svědků, kteří shodně uvedli, že viděli sprejovat oba muže. Wittig však tvrdil, že nápis o rozměrech pět krát dva metry nastříkal na pilíř mostu pouze jeho bratr. Steiger jeho tvrzení potvrdil. Dodal, že nevěděl, na jak významnou památku graffiti umístil. Bratři však mohli podle soudkyně takto vypovídat i kvůli tomu, že po odsuzujícím rozsudku pravděpodobně přijde Wittig o své civilní zaměstnání v německé armádě.
Nápis se na pilíři mostu objevil v polovině července. Restaurátoři ho začali odstraňovat 27. července a plánovali, že práce budou trvat do půlky srpna. Podle smlouvy za to měli dostat 40 tisíc korun. V noci na 28. července ale graffiti neočekávaně zmizelo. K odstranění se následně přihlásil Miroslav Černý. Uvedl, že nápis odstranil během asi dvou hodin vysokotlakým proudem páry. Laboratorní výsledky ukázaly, že zdivo mostu nebylo nečekanou akcí poškozeno.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.