pondělí 4. července 2022 Prokop

Z vyšehradských hradeb se zřítil muž, pokus o sebevraždu přežil

Zhruba třicetiletý muž spadl dnes odpoledne z vyšehradských hradeb v Praze, podle policie se pokusil spáchat sebevraždu. Pád přežil, záchranáři na twitteru uvedli, že byl při vědomí a utrpěl mnohačetná poranění mnohočetná poranění hlavy, břicha, dolních končetin a hrudníku. Hasiči museli nejdříve muže dostat z velmi nepřístupného terénu.

Tramvaje na nábřeží pod Vyšehradem kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému víc než půl hodiny nejezdily. Linky číslo 2, 3 a 17 uzavřený úsek mezi Výtoní a Podolskou vodárnou objížděly, po 15:00 byl podle webu dopravního podniku provoz obnoven.

Hasiči uvedli, že muže s pomocí lezecké techniky přesunuli z vyšehradské skály, kam spadl, na nábřeží a poté do přistavené sanitky. Záchranáři ho převezli na ARO vinohradské nemocnice.

"Muž se pokusil spáchat sebevraždu. Zůstal zaklíněný ve svahu, ve velmi nepřístupném terénu. Byl naživu, při vědomí, hasiči ho po vyproštění předali záchranářům k ošetření," řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Už v minulosti zasahovali záchranáři s policisty a hasiči u pádů lidí z dvacet metrů vysokých vyšehradských hradeb. Skončily většinou vážnými mnohačetnými zraněními. Někdy to byl také pokus o sebevraždu, jindy šlo o nešťastnou náhodu, často způsobenou pitím alkoholu.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Praha

Štítky ČR, neštěstí, MHD, Praha, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Adam Tesař

to jsou nápady, páchat "sebevraždu" skokem do terénu se sklonem 70 stupňů +, bože ty to vidíš....

středa, 29. prosince 2021, 21:01

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.