čtvrtek 21. října 2021 Brigita

Dvojice nabídla seniorce pomoc s nákupem. Ta později zjistila, že jí chybí peníze a platební karty

Policisté hledají muže a ženu, kteří pomohli jednasedmdesátileté seniorce odnést nákup domů. Dvojice ženu doprovodila ze Smíchova až na Pankrác, kde je seniorka pozvala k sobě domů na skleničku vody. Když muž s ženou odešli, seniorka zjistila, že jí chybí 2 tisíce korun a platební karty.

Dvojice seniorku kontaktovala ve čtvrtek 19. srpna v obchodním centru na Smíchově. Pod záminkou pomoci s nákupem ženu doprovodili až domů na Pankrác, kde je seniorka pozvala k sobě na skleničku vody. „Po krátké návštěvě dvojice odešla a druhý den poškozená zjistila, že jí chybí více než dva tisíce korun, doklady a dvě platební karty,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

„Kamery v nákupním centru zachytily podezřelou dvojici, se kterou bychom potřebovali v souvislosti s případem mluvit. Jestliže je na záběrech poznáváte, kontaktujete linku 158,“ uvedl mluvčí a dodal, že případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Ohodnoť článek

Foto PČR

Štítky seniorka, nákup, pomoc, pátrání, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.